Wizerunki Pileckiego i „Inki” na dworcach PKP z okazji Święta „Żołnierzy Wyklętych”. „Angażujemy się w promowanie polskiej historii” (zdjęcia)
1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku w obchody włącza się także Grupa PKP. W ramach akcji na dworcach w całej Polsce na nośnikach należących do PKP S.A. zostaną umieszczone wizerunki Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”.
Na dworcach znajdą się także plakaty z kodem QR prowadzącym do strony edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej. W ten sposób Grupa PKP - wraz z Instytutem Pamięci Narodowej - chce zachęcić podróżnych do zapoznania się z historią Żołnierzy Niezłomnych w czasie podróży pociągiem. Rozpowszechniane będą także ulotki edukacyjne przygotowane przez IPN.
Kampania realizowana jest na nośnikach, będących w dyspozycji PKP SA oraz PKP Intercity. Spółki Grupy PKP chcą w ten sposób kultywować pamięć męczeństwa i walki antykomunistycznego podziemia w Polsce. Materiały mają trafić do milionów osób, które podróżują po całym kraju.
Dodatkowo w czwartek 1 marca br. na Dworcu Centralnym w Warszawie otwarta zostanie także wystawa „Czas Niezłomnych”, która prezentuje najważniejsze postaci i wydarzenia z historii polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 roku. Wystawa przybliży ważne dla historiografii prace polskich historyków na warszawskich Powązkach.
- Ze względu na naszą długoletnią tradycję chcemy angażować się w promowanie polskiej historii, przybliżając Polakom najważniejsze wydarzenia w naszych dziejach. Dziś włączamy się w kultywowanie pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W zasobach PKP znajduje się bardzo duża liczba miejsc, dzięki którym możemy trafiać z określonymi treściami do podróżnych. Czujemy się społecznie odpowiedzialni za propagowanie polskiej historii i kultury - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.
Akcja jest efektem współpracy spółek Grupy PKP i Instytutu Pamięci Narodowej. Materiały oraz wystawa na Dworcu Centralnym będą dostępne do połowy marca.
Ponadto Polskie Koleje Państwowe aktywnie włączają się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. PKP SA jest oficjalnym partnerem programu Niepodległa.
Dołącz do dyskusji: Wizerunki Pileckiego i „Inki” na dworcach PKP z okazji Święta „Żołnierzy Wyklętych”. „Angażujemy się w promowanie polskiej historii” (zdjęcia)
Kolej bierze się za uczenie patriotyzmu socjalizm pełną gębą