TNS: w „Wiadomościach” źle zestawiono dane o oglądalności, ubolewamy nad użyciem ich do ataku na szefową Nielsena
Ubolewamy, że wynik naszego badania został użyty w materiale dyskredytującym personalnie Elżbietę Gorajewską, szefową Nielsen Audience Measurement. Nie mamy jednak wpływu na to, w jaki sposób klienci wykorzystują wyniki naszych badań - zapewnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Mateusz Galica, szef marketingu w TNS Polska.
Dołącz do dyskusji: TNS: w „Wiadomościach” źle zestawiono dane o oglądalności, ubolewamy nad użyciem ich do ataku na szefową Nielsena
W największym skrócie: wróć do artykułu i przeczytaj. W czasie lektury posiłkuj się słownikiem dla wyjaśnienia trudniejszych słów lub opisów zjawisk niezrozumiałych.
W razie dalszych problemów, pomożemy.
A jeśli nie masz ochoty na długą lekturę, to w skrócie: metoda CATI w zasadzie nie nadaje się do badania oglądalności. Opiera się na ludzkiej pamięci, nie na rejestrowanych automatycznie kliknięciach pilotem. Bardziej bada powszechność znajomości marki, niż rzeczywistą oglądalność.
Prosta zagadka: Zadaj sobie pytanie: "Czy w dniu 9 maja 2016r. oglądałem prognozę pogody po "Wiadomościach" w TVP1?
A jeśli tak, to o której godzinie to było?
Pytanie auto-kontrolne: Jaką pogodę prognozowano na 10 maja br. dla Twojego miasta?
Jeśli ten test uczciwie zrobisz, będziesz wiedzieć, dlaczego do badania oglądalności nadaje się system automatycznie rejestrujący kliknięcia na pilocie. I dlaczego sondaż telefoniczny w badaniu oglądalności ma niską wartość.