Barbara Stanisławczyk: w Polskim Radiu ogromny przerost zatrudnienia, wielkie koszty i mizerne efekty cyfryzacji
Według prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk w firmie jest zdecydowanie za dużo pracowników, dlatego rozpoczęła się restrukturyzacja obejmująca m.in. likwidację zbędnych stanowisk. Stanisławczyk bardzo negatywnie ocenia projekt cyfrowej emisji rozgłośni Polskiego Radia.
Dołącz do dyskusji: Barbara Stanisławczyk: w Polskim Radiu ogromny przerost zatrudnienia, wielkie koszty i mizerne efekty cyfryzacji
Hm, co by tu jeszcze dodać... Jeszcze jakieś kryteria? Coś komuś przychodzi do głowy? Nie sądzę, bo przecież głos i doświadczenie są najważniejsze. Ale gdyby miał ktoś inny pogląd, chętnie o tym poczytam.
Aha. Jeszcze jedno. Żeby to nie był Pereira. Niezależnie od głosu i doświadczenia to NIE MOŻE być Pereira. Nie, bo nie.
Czekajmy.
2 sprawy:
1. Jeżeli rozgłośnia prowadzi działalność zarobkową na muzyce - to skandal, gdyż jest to sprzeczne z misją. Nie mam nic przeciwko reklamom w blokach reklamowych (te wszystkie leki na ból 4 liter, sprzęt agd/rtv itp.), gdyż wiem, że system abonamentowy jest niewydolny i radio musi sobie radzić.
2. Jeszcze większy skandal, jeżeli największe wytwórnie mają taką promocję - gratis..., bo w takim razie, co jest powodem takiej wyjątkowej słabości misyjnego radia do produkcji największych wytwórni? Czy kilka wytwórni ma monopol na dobry gust, odkrywanie talentów? Nie. Czy poza tymi wytwórniami powstaje ciekawa muzyka? Tak, często ciekawsza. Czy radio, radiowcy mają problem z dostępem do muzyki spoza dużych wytwórni? Nie. To nie czasy, gdy za pensję dziennikarza można było kupić kilka płyt! Muzycy i małe wytwórnie sami przysyłają płyty. Co prawda muzycy samodzielnie wydający płyty mają trudniej, gdyż nie stać ich, by w krótkim czasie rozdać kilka tysięcy płyt mediom na całym świecie, ale do tak dużej rozgłośni chętnie przysyłają. Sam, jako ich fan oraz fan radia, polecam im konkretne audycje i wiem, że warto próbować. Ale to są audycje autorskie, głównie wieczorne i nocne. Niestety playlisty radiowe, na całym świecie (żadne pocieszenie), są obstawione przed wielką trójkę oraz największe wytwórnie tzw. niezależne. Czasami uda się komuś przebić spoza tego kręgu. Polskie Radio powinno realizować misję ws. muzyki, tj. z jednej strony poszerzać horyzonty muzyczne słuchaczy, ukazując bogactwo świata dźwięków, z drugiej dawać szansę tym muzykom, których twórczość nie jest promowana przed media komercyjne, odkrywać talenty.