Netflix pokaże dokument o życiu Michelle Obamy
Netflix wyemituje film dokumentalny o Michelle Obamie, byłej pierwszej damie USA. Premiera już 6 maja.
Dokument powstanie na podstawie bestsellerowej książki Michelle Obamy "Becoming". Kamera Netfiksa towarzyszyła byłej pierwszej damie USA w czasie trasy promującej autobiografię, przez trzy miesiące w 2018 roku. Film będzie zapisem trasy po 34 amerykańskich miastach.
"Była pierwsza dama USA, Michelle Obama, szczerze opowiada o swoim życiu, nadziejach i relacjach w tracie promującej książkę 'Becoming. Moja historia'" – brzmi zapowiedź dokumentu na stronie Netfliksa.
"Becoming. Moja historia" trafi na platformę Netflix 6 maja. Za reżyserię odpada Nadia Hallgren.
I’m excited to share that on May 6, @Netflix will release BECOMING, a documentary directed by Nadia Hallgren that shares the stories of the amazing people I met after the release of my memoir. During this difficult time, I hope you’ll find some inspiration and joy in this film. pic.twitter.com/fqsIbhXYeL
— Michelle Obama (@MichelleObama) April 27, 2020
Za produkcję odpowiada Higher Ground Productions, studio należące do byłej pierwszej pary Stanów Zjednoczonych.
Małżeństwo Obamów współpracuje z Netfliksem
Firma producencka Baracka i Michelle Obamów współpracuje z Netfliksem od ubiegłego roku. W ramach podpisanej wieloletniej umowy, Higher Ground Productions zajmuje się dystrybucją materiałów pozyskanych na zasadach licencji.
W bibliotece Netfliksa w ten sposób pojawią się m.in. film „American Factory” opowiadający o relacjach gospodarczych pomiędzy USA a Chinami oraz „Crimp Camp” - dokument nakręcony w środowisku niepełnosprawnych dzieci. Oprócz dostarczania Netflixowi materiałów licencyjnych Higher Ground zajmuje się także tworzeniem oryginalnych treści dla serwisu - głównie edukacyjnych i rozrywkowych.
Wydatki Netfliksa na oryginalne treści w 2020 roku
W pierwszym kwartale br. Netflix zanotował rekordowe wyniki: wzrost liczby subskrybentów o 15,77 mln do 182,86 mln, 5,77 mld dolarów przychodów i 709 mln dolarów zysku netto.
W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.
Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys.
Według badania Gemius/PBI w marcu br. przeglądarkowa wersja Netflixa miała w Polsce 5,38 mln użytkowników i 82,5 mln odsłon, a aplikacja mobilna - 1,09 mln użytkowników.
Dołącz do dyskusji: Netflix pokaże dokument o życiu Michelle Obamy
Bardzo dobra. Tam macie opisane, w jaki sposób dotarli do tych 170 mln subskryberów. Ciężko ocenić, ile to wszystko musiało kosztować, w sensie - stworzenie tych wszystkich produkcji. W przypadku np. HBO to się odbywało na nieco innych zasadach, więc tym bardziej trudno nie docenić sukcesu.