Netflix uruchomił biuro w Polsce i szuka pracowników
Od poniedziałku 5 września w Warszawie działa biuro regionalne platformy Netflix. Pracujący w nim zespół odpowiada za działalność serwisu nie tylko w Polsce, ale w sumie 28 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Dotąd region Europy Środkowo-Wschodniej był zarządzany z biura w Amsterdamie, teraz pracownicy odpowiedzialny za te rynki przenieśli się do Warszawy. Nowe biuro Netfliksa zlokalizowane w centrum stolicy jest jednak tymczasowe, firma ma docelowo przenieść się do docelowej lokalizacji (szczegóły nie są znane). Praca w biurze ma charakter hybrydowy.
Trwa też rekrutacja na kolejne stanowiska. Do pracy w warszawskim biurze Netflix poszukuje specjalistów z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko, przede wszystkim osób z doświadczeniem w marketingu i produkcji filmowej. Docelowo w biurze będzie pracować kilkadziesiąt osób.
- Zgodnie z zapowiedziami, zespół odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią już oficjalnie pracuje z biura Netflix w Warszawie. W najbliższych miesiącach skupimy się na zatrudnianiu kolejnych specjalistów oraz umacnianiu relacji z lokalną branżą audiowizualną. Przed nami jesień pełna premier, w tym wyczekiwane z niecierpliwością przez widzów polskie tytuły „Broad Peak” i „Wielka woda” - mówi Anna Nagler, dyrektorka ds. seriali oryginalnych w Europie Środkowo-Wschodniej.
- Polska jest kopalnią świetnych pomysłów i scenariuszy. Przeniesione na ekran, we współpracy z rodzimymi twórcami, zyskują uznanie widzów w kraju i za granicą. Pracując z Warszawy będziemy jeszcze bliżej lokalnej branży filmowej, co, mam nadzieję, przełoży się na kolejne wyjątkowe realizacje - dodaje Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w Europie Środkowo-Wschodniej w Netfliksie.
Czym zajmuje się Polska spółka Netfliksa?
Od końca 2021 r. działa też zarejestrowana w Polsce spółka Netflix Services Poland. - Polska spółka funkcjonuje jako wsparcie dla operacji Netflixa w Europie, m.in. z zakresu marketingu, PR i public affairs. Prowadzi także działania związane z pozyskiwaniem treści, produkcją, finansowaniem czy obsługą prawną projektów z regionu CEE - podaje biuro prasowe Netfliksa.
Netflix wystartował w Europie Środkowo-Wschodniej sześć lat temu. W 2016 roku serwis w pojawił się w polskiej wersji językowej. Niedługo potem Netflix zadebiutował także w języku rumuńskim, czeskim, węgierskim, chorwackim i ukraińskim.
W latach 2020-2021 Netflix zainwestował w polskie produkcje 490 mln zł i stworzył w naszym kraju 2600 miejsc pracy przy tytułach własnych. Kraje Europy Środkowo-Wschodniej stały się także miejscem realizacji globalnych produkcji platformy - w ostatnim czasie w regionie nagrywane były sceny m.in. do filmów „Gray Man” i „Tyler Rake: Ocalenie 2” czy serialu „Cień i Kość”.
Od ponad dwóch lat Netflix jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą VoD w Polsce. Według badania Mediapanel w lipcu br. odwiedziło go 12,54 mln polskich internautów, z których każdy spędził w serwisie średnio 6 godzin, 3 minuty i 22 sekundy.
Firma nie podaje liczby klientów w Polsce. Globalnie na koniec czerwca br. Netflix miał 220,76 mln subskrybentów.
Dołącz do dyskusji: Netflix uruchomił biuro w Polsce i szuka pracowników