Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Trwają powroty dawnych gwiazd TVP, które za czasów prezesury Jacka Kurskiego rozstały się z publicznym nadawcą. Jesienią na antenę wracają kolejne znane twarze: Robert Janowski, Barbara Kurdej-Szatan, Andrzej Piaseczny czy Michał Szpak. Czy ten ruch przełoży się na poprawę wizerunku lub oglądalności publicznej stacji? Pytani o to przez nas eksperci są zgodni: powrót dawnych prezenterów na antenę TVP to za mało, żeby odbudować pozycję publicznej stacji, a tym bardziej poszerzyć grono odbiorców.
Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ujawnił, że Krzysztof Daukszewicz w SMS-ie po tym, jak zrezygnował ze współprowadzenia „Szkła kontaktowego”, napisał do niego: „Co sprawia przyjemność kiedy z ofiary człowiek zamienia się w kata? Ciekawi mnie to. Życzę sukcesów i na tym polu”.
Tomasz Żąda, dziennikarz muzyczny Trójki, związany z tą stacją od ponad 30 lat, przestał prowadzić programy na antenie. Można go teraz jedynie zobaczyć w filmach na youtubowym kanale rozgłośni.
Grupa MWE Networks zapowiada odwołanie od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która zdecydowała, że na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej trafią TV Republika i wPolsce24.pl. Były członek KRRiT Krzysztof Luft w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie wyklucza przegranej regulatora, jeśli należycie nie zbadano zdolności finansowych obu stacji.
Dziennikarka Marzena Chełminiak rozstaje się z Radiem ZET za porozumieniem stron - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ostatnio prowadziła weekendowy program „Życie jak marzenie”, który znika z anteny.
Wirtualna Polska, największy wydawca serwisów internetowych w Polsce, sfinalizowała nabycie portalu Wirtualne Media. Po przejęciu portal będzie funkcjonować jako osobna spółka, niezależna od części mediowej WP. Prezeską nowo nabytej spółki została Ewa Świstuniuk, doświadczona menedżerka z branży mediów.
Omenaa Mensah, która - jak informowaliśmy na Wirtualnemedia.pl - pozwała autora książki "Dziewczyny z Dubaju 2", zdecydowała się zabrać głos w sprawie. - Będę podejmowała działania prawne wobec wszystkich, którzy chcą umniejszyć moją działalność charytatywną publikując kompletnie nieprawdziwe informacje godzące w moje i moich bliskich dobre imię - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Mensah.
Nowy prezes Telewizji Polskiej Tomasz Sygut poinformował pracowników, że na dniach zostanie wznowiona emisja „Teleexpresu” i „Panoramy”. Z listu, do którego treści dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że pierwszy program poprowadzi Maciej Orłoś. Jego szefową ma być natomiast Danuta Dobrzyńska.
KRRiT nie ukarze Polskiego Radia za audycję Trójki, w której wyemitowano niewygłuszone wulgaryzmy. Rzeczniczka prasowa regulatora zdradza też, że nadawca planuje na bieżąco weryfikować doniesienia m.in. o pijaństwie dziennikarzy, aby uniknąć nieuzasadnionych oskarżeń.
Dziennikarz TVN24 Jarosław Kuźniar zamieścił na Facebooku otrzymany przez siebie wulgarny e-mail wraz z nazwiskiem i adresem jego autora. Kuźniar zapowiada, że będzie publikował kolejne podobne wiadomości, ponieważ „sądy mają takie sprawy gdzieś”.
- Dla mnie Lista Przebojów to absolutna lista straconych szans. Bo co to jest 1500 głosów oddanych w internecie na piosenkę, która jest na pierwszym miejscu - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Mirosław Rogalski, były wicedyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Przez prawie cztery lata pracy na stanowisku prezesa Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zarobiła 1,76 mln zł brutto, z czego prawie 300 tys. zł z premii - potwierdził portal Wirtualnemedia.pl. To dużo niższe zarobki niż członków zarządu dysponującej wielokrotnie wyższym budżetem Telewizji Polskiej.
Wokalistka Cleo została twarzą nowej kampanii reklamowej sieci elektromarketów Media Expert.
Agnieszka Szydłowska została nową dyrektorką Programu Trzeciego Polskiego Radia, zastępując na tym stanowisku Marcina Wąsiewicza. - Decyzja ta, to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości - podało Polskie Radio w komunikacie.
Serwis Nasza-klasa.pl zmienił swoje logo, wprowadzając do niego hasło "Miejsce spotkań". W witrynie zwiększono też szerokość do 1024 pikseli, a w najbliższym czasie zmieni się top portalu. Nowe logo serwisu oceniają przedstawiciele branży interaktywnej.
Licząca 17 tys. osób społeczność słuchaczy Radia 357, skupiona wokół wspierającej radiowców od samego początku grupy na Facebooku, właśnie zakończyła działalność. To protest przeciwko kierunkowi, w jakim zmierza rozgłośnia, a także przeciw jej niesatysfakcjonującej komunikacji - twierdzą administratorzy. Grupa nigdy nie była formalnie związana z Radiem 357.
Czerwiec br. nie był udany dla Telewizji Polskiej - widzów straciły Jedynka, Dwójka i TVP Info. TVP1 pozostała jednak liderem wśród wszystkich widzów, ale w grupie 16-49 prym wiodła TVN.
Reporterka Anna Pamuła z „Gazety Wyborczej” w „Drugim śniadaniu mistrzów” w TVN24 stwierdziła, że należy przyjąć do Polski uchodźców, bo nawet jeśli któryś okaże się zamachowcem, to zginie dużo mniej Polaków niż ocalonych uchodźców. Została za to skrytykowana przez niektórych dziennikarzy.
Radio 357 przygotowuje swoją wersję świątecznego „Karpia”. Zaśpiewają go też byli dziennikarze Trójki, którzy nie trafili do tej rozgłośni: Robert Kantereit, Natalia Grzeszczyk czy Marcin Gutowski. Zaprezentowano także kolejne fragmenty ramówki - wśród weekendowych propozycji znajdą się audycje Marka Brzezińskiego i Krystiana Hanke.
Kończąca współpracę z TVP Info Karolina Pajączkowska w maju prosiła prezesa nadawcy Mateusza Matyszkowicza o spotkania, sugeruje, że była nieodpowiednio traktowana przez Michała Adamczyka. Do spotkania nie doszło, a administracja TVP wytknęła Pajączkowskiej błędy w skardze. Tymczasem po tekście Onetu w czwartek z pracownikami TAI spotkał się prezes Matyszkowicz i zapewnił: zmiany dyrektora TAI nie będzie, a spółka nie komentuje prywatnego życia pracowników.