SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związek pracowników Trójki i Dwójki: nie wycofujemy się z poparcia listu ze sprzeciwem do prezes Polskiego Radia

Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia zapewnia, że nie wycofuje się z poparcia sprzeciwu pracowników firmy wobec niedawnych decyzji o odwołaniu i zwolnieniu kilku osób. - Jako związek byliśmy doręczycielami pisma do prezes Polskiego Radia - wyjaśnia przewodniczący związku.

Dołącz do dyskusji: Związek pracowników Trójki i Dwójki: nie wycofujemy się z poparcia listu ze sprzeciwem do prezes Polskiego Radia

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
koko
dziwię się tym zakłamanym dziennikarzom którzy niejako teraz bronią wolności. a gdzie byli za rządów PO, PSL, kiedy naprawdę działała cenzura, afery zamiatano pod dywan, zwlaniano masowo dziennikarzy o linii nieliberalnej i nielewicowej? Gdzie byli kiedy o wolności słowa w Polskim Radiu można bylo pomarzyć? Nuie żartujcie. to co robicie to błazenada i dziwię się, że jeszcze nie zostaliście zwolnieni a za swoję inwektywy i pomowienia jeszcze wam nikt nie wytoczył procesu.
W prywatnym radiu już byście dawno za saobtaż zostali wywaleni na bruk. Spróbujcie tak w Agorze.
I jeszcze jedno? Gdzie byliście, gdy za wolność słowa był sekowany w pracy prof. Zaradkiewicz przez prezesa Rzeplińskiego? Nie widziałem listów protestacyjnych z waszej strony.
Banda obłudników
odpowiedź
User
Słuchacz od pierdyliarda lat
Brakuje dobrych programów autorskich, które zawsze były siłą stacji i odróżniały ją od stacji komercyjnych. Gdzie miejsce na teatr, dobrą literaturę, rozrywkę, dobry dokument i wielki, wielki oddech od polityki? Nie chcę się powtarzać, bo o pewnych rzeczach mówię od dawna. Także krótko od wewnątrz Polskiego Radia.


Czy Pan słucha(ł) czasem Trójki...?
Gdzie miejsce na:
teatr? Odpowiedź brzmi: Scena Teatralna Trójki, teraz także Teatrzyk Zielone Oko
dobrą literaturę? Z najwyższej półki, Trójkowy Znak Jakości (wróć, Nogaś musiał odejść)
rozrywkę? Akademia Rozrywki, Radiowy Dom Kultury
dobry dokument? Reportaż w Trójce, Raport o stanie świata
wielki, wielki oddech od polityki? 80 albo 90% czasu antenowego jest poświęconego na programy niezwiązane z polityką.
Brakuje dobrych programów autorskich - moment...zwolniono Jerzego Sosnowskiego (Kluby Trójki, Trójkowy Wehikuł Czasu), odszedł Marcin Zaborski (Biuro Myśli Znalezionych)...

Żeby było jasne - podaję promil tego, co oferuje lub oferowała Trójka.

Czy Pan widzi, co się dzieje, czy chce stwarzać pozory dialogu?

O, mamy zbulwersowanego fajnosłuchacza tkwiącego w trójkowych getcie poznawczym. Przyjmij do wiadomości, że jest całkiem spore grono wieloletnich słuchaczy Trójki, którzy uważają, że to radio jest na równi pochyłej nie od roku czy 2 lat, ale od końca XX wieku. To radio jest konsekwentnie komercjalizowane. Ws. muzycznych śmiem twierdzić, że jest coraz bliżej komercyjnej patologii - w primie-timie to radio ordynarna playlistowa, singlowa sieczkarnia pod wyraźnym wpływem największych wytwórni fonograficznych. Nie jestem aż tak naiwny, żeby wierzyć, że to wypadkowa gustów redaktorów muzycznych. Ostatnim bastionem misji są audycje autorskie - nie wszystkie, bo jest Trójka autorska przez wielkie A i radio autorskie, w którym zawsze znajdzie się czas na zachwyty nad promosem.
"Czy Pan słucha(ł) czasem Trójki...?"
Wystarczy 30 minut miesięcznie... na lekturę playlisty. Po kwartale już nie ma się wątpliwości. Po pół roku można już prognozować, co będzie grane, u kogo i jak często.
Obecna Trójka to cień Trójki misyjnej i autorskiej i żadne zaklinanie rzeczywistości, np. poprzez porównywanie tej rozgłośni z mediami komercyjnymi, tego nie zmieni.
Od dawna uważam, że większym zagrożeniem dla charakteru tego radia są fajnosłuchacze niż politruki w roli redaktorów. Politruki przyjdą i odejdą. Natomiast fajnoradio fajnosłuchaczy gotuje - jak tę przysłowiową żabę - kolejne pokolenie słuchaczy, którym wystarczy, żeby Trójka była lepsza od Eski, Zetki czy RMFu. Błędne koło fajnozapętlenia wewnątrz i na zewnątrz tej instytucji, czego efektem są audycje autorskie na znacznie niższym poziomie niż te w radiach studenckich czy amatorskich. Muzycznie to radio upada.
odpowiedź
User
edek
niech czekoladowe fajnoredaktorki przestaną się blamować
odpowiedź