Związek pracowników Trójki i Dwójki: chcemy mediacji z zarządem Polskiego Radia, a zapowiedziano kolejne zwolnienia - to zastraszanie
Zarząd Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia zwrócił się o profesjonalne mediacje z zarządem spółki dotyczące obecnego sporu. - Władze rozgłośni odpowiedziały jednak zamiarem zwolnienia, bądź odsunięcia od pracy kolejnych dziennikarzy. Odczytujemy te sygnały jako kontynuację zastraszania pracowników - ocenia organizacja.
Dołącz do dyskusji: Związek pracowników Trójki i Dwójki: chcemy mediacji z zarządem Polskiego Radia, a zapowiedziano kolejne zwolnienia - to zastraszanie
??? Przecież lewaki miały całe radio dla siebie, nowy zarząd dopuścił do głosu kilku prawaków, czy w publicznym radiu nie powinno być miejsca dla pluralizmu wg ciebie lewarze ???
No tak... zapomniałem, że najpierw trzeba zmienić zarząd Polskiego Radia, a następnie wrócić do korzeni Trójki, tj. radia misyjnego, autorskiego, poszerzającego horyzonty, a nie radia komercyjnego finansowanego m.in. z abonamentu. Następnie do realizacji takiej polityki programowej dobrać zespół - należy pamiętać o tym, że praca w Trójce nie jest dożywotnia, a poza Trójką, np. w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia, w radiach studenckich, amatorskich jest masa ciekawych radiowców, robiących znacznie ciekawsze audycji, mimo znacznie mniejszych możliwości. Czas skończyć z tymi samozachwytami, towarzystwem wzajemnej adoracji, bałwochwalstwem. Trójka jest obecnie tylko cieniem samej siebie sprzed kilkunastu lat. Jej nadal wysoka pozycja wynika wyłącznie z żenującej oferty czołówki mediów komercyjnych, które również są cieniem samych siebie. Obecna Trójka przegrałaby z dawną ZETką czy dawnym RMFem, ale nowy target Trójki może nie zdawać sobie z tego sprawy.