SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana standardu nadawania telewizji. "Do wymiany tylko najstarsze telewizory"

Po zmianie standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, co nastąpi w tym roku, do wymiany będą tylko odbiorniki starsze niż 25 lat. Do nowszych można dokupić dekoder, który pozwoli odbierać sygnał - poinformował Instytut Łączności.

Dołącz do dyskusji: Zmiana standardu nadawania telewizji. "Do wymiany tylko najstarsze telewizory"

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ccfc
Przecież zmiana tv co 2 lata to norma, są nowe oledy z hdmi 2.1, więc i tak trzeba było zmieniać, o co ten cały płacz, serio ktoś nie zmienił Nowy tv z hdmi 2.1 dla obsługi 4k@120Hz? To jak wy tego wgl używacie, przeciez na nizsze ustawienia się nie da patrzeć xD.
odpowiedź
User
Marco
Mój telewizor jest z 2016 roku i ma HEVC 8 bit, trzeba czytać nowe technologie, a nie później płakać, trzeba się dokształcić i uczyć się przez całe życie. Ja o HEVC wiem od dawna, można znaleźć w internecie, teraz wiem o kodeku VVC które za niedługo powinno trafić na telewizory, zmiana może kolejna za 10 lat, zmieniasz telefon, laptop co kilka lat, będziesz zmieniał też telewizor takie są czasy, nowe technologie, rozwój.
Weź pod uwagę to,ze w Polsce BARDZO WIELE osó nie stac na wymianę telewizora co pare lat albo dokupywanie kolejnego dekodera bo ktoś gdzies sobie wymysla nowe zasday nadawania.Obecne wprowadzanie nowej technologii nadawania wymusza Unia Europejska,bowiem trzeba zwolnić częstotliwość 700mhz na potrzeby sieci 5G. I dlatego kraje unii musza przejśc na nowy system nadawania.Tyle,ze siła nabywcza euro nijak nie ma sie do siły nabywczej w złotych.Wydatek na nowy telewizor w kwocie od 1000 d0 1500 zł to dla wielu rodzin bariera nie doo przeskoczenia.To samo z dekoderem (cena od 80 do 200 zł).Tym bardziej,ze bardzo wielu ludzi ma jeszcze stare telewizory kineskopowe do których po poprzedniej zmianie systemu nadawania dokupili dekodery a teraz te telewizory niczego juz nie będą odbierały.Te zmiany to tylo powiększanie góry elektrośmieci i napychanie kabzy producentom.Te rzekome korzyści (więcej kanałów,niby lepsza jakość obrazu i dźwięku) nikogo nie przekonują.Za to wszystkie takie pomysły płynace z Unii Europejskiej zwiększaja tylko rzesze jej przeciwników.Jeszcze pare takich pomysłów i dojdzie do powszechnego żądania wyjącia z Unii.Nie zmieniam laptopa i telefonu co kilka lat.Laptop mam ten sam od 16 lat,komputer stacjonarny ten sam od 21 lat,.Telefon komórkowy kupiłem w 2003 r i używam go do dziś.Bateria,która była w telefonie w dniu zakupu ,jest w nim nadal.Po naładowaniu trzyma przez 6-7 dni a jesli mało dzwonie i do mnie tez nie dzwonią to potrafi trzymać przez 11-12 dni,zanim sie rozładuje.Nie wymieniam sprzętu dlatego,ze jest taka moda.Wymieniam wtedy gdy przestaje działeć lub jest zepsuty i nie do naprawienia.Przez 21 lat w komputerze stacjonarnym musiałem zmienić tylko raz wentylator (po 14 latach użytkowania).Obecny telewizor mam od 2014 r czyli ma 8 lat i juz nie będzie odbierał nowego systemu.A jest całkowicie sprawny.Zadowala mnie i obecny dźwięk i jakość obrazu.Ale ktoś wymyślił,że zrobi mi lepiej za moje pieniądze.Po raz kolejny naciaga sie społeczeństwo na koszty.Najpierw z nowymi częstotliwościami radiowymi (dzięki czemu mója wieża stereo stoi od lat nie uzywana,bo nic z niej nie wydobędę)potem zmieniono sygnał w TV (musiaółem dokupic dekoder i nowy telewizor) a teraz po raz trzeci muszę wydac pieniadze,bo ktoś coś tam sobie wymyslił.Ktoś mądry dobrze powiedział,że ustawiczne zmiany nie są oznaką postępu tylko chaosu.I wszystkie takie pomysły jak zmiany systemu nadawania to potwierdzają.
odpowiedź