TVP daje cyfrowe życie kultowym filmom i serialom. Ruszył projekt digitalizacji za 81 mln zł
Telewizja Polska zainaugurowała wczoraj projekt „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP”, współfinansowany przez Unię Europejską. W ciągu trzech lat w ramach tego projektu ponad 800 archiwalnych filmów fabularnych, dokumentalnych, spektakli Teatru Telewizji, programów edukacyjnych i seriali zyska nowe, cyfrowe wersje.
Dołącz do dyskusji: TVP daje cyfrowe życie kultowym filmom i serialom. Ruszył projekt digitalizacji za 81 mln zł
Dmuchajcie koszty dalej gdzie się da. Pamiętam jak jeden pajac z "was" od rekonstrukcji nalegał aby po cyfryzacji i rekonstrukcji grać na taśmę, bo to taki super nośnik. Powodzenia w Polsacie i TVN z taką "innowacją". Chyba finansową.
Jak wcześniej napisano - wolny rynek na "was" czeka.
Kurski jaki jest każdy widzi, ale też prawda jest taka, że przez lata doiliście TVP jak się dało. To nie dziwcie się, że racjonalnie myślące osoby do każdej propozycji zleceń na zewnątrz podchodzą z rezerwą. TVP może kupić sprzęt i może robić rekonstrukcje. Jest na tyle dużym producentem i dysponentem archiwum. Ma oczywisty problem z płacami. Specjalistów trudno jest tam utrzymać bez kombinacji i np. łączenia zleceń - bo albo ktoś ich zwolni, albo okazuje się, że im płacić nie można. Ale gdyby sytuacja była normalna - nie ma miejsca na to aby "zewnętrzny producent" miał lepszą bazę sprzętową niż TVP! To jest postawienie sprawy na głowie - fabryka gwoździ, która robi outsourcing produkcji gwoździ. W to graliście i teraz - mam nadzieję - na tym się wyłożycie.
Producent może mieć genialne kadry. Niech je utrzymuje. Ale bazę techniczną? Sorry - to jest cwaniakowanie. To się nie może opłacać (i nigdy się nie opłacało... TVP).
Oczywiście, że sami nie dadzą rady. 675 godzin materiału 4K w 3 lata, pracując na jedną zmianę, to można co najwyżej automatem zrobić. Najważniejsze, że kasa będzie wydojona, efekt się nie liczy.