RMF FM wyprzedziło Trójkę w Lublinie. Złote Przeboje Puls tuż za podium
Nowym liderem słuchalności w Lublinie w okresie od sierpnia ub.r. do stycznia br. zostało RMF FM. Podium w tej fali uzupełniają: Radio ZET i Trójka - wynika z badań słuchalności radia.
Dołącz do dyskusji: RMF FM wyprzedziło Trójkę w Lublinie. Złote Przeboje Puls tuż za podium
Za Skowrońskiego słuchalność przestała rosnąć! Trzymała się przez dwa lata w okolicach 6% (czasami wzrastała do 6% z małym ułamkiem, ale były też miesiące, kiedy spadała poniżej 6%). Śledziłem dokładnie wyniki słuchalności Trójki i nie wmówisz mi, że czarne jest białe!!!
Za Skowrońskiego w Trójce nadal pozostały (i pozostają do dziś!) takie audycje jak "Program alternatywny", "Radiowy dom kultury", "Siesta", "Za, a nawet przeciw" czy wczesnoporanna audycja Piotra Łodeja "Trójkowy budzik". Formuła "Zapraszamy do Trójki" (m. in. telefony od słuchaczy z puszki, poza wydaniami prowadzonymi przez Strzyczkowskiego) też w dużej mierze pozostała z czasów Laskowskiego, a nie z lat 90. Skoro było tak fatalnie za Laskowskiego, dlaczego tyle pozostałości jest do dzisiaj? Dlaczego ani Skowroński, ani Jethon, ani Sobala, ani obecni dobrozmianowcy nie uznali za stosowne pozbyć się wszystkich audycji wprowadzonych za Laskowskiego? Przemyśl to sobie...
Nawijasz tu od kilku lat jak potłuczony o wytwórniach i majorsach, ale nie zdajesz sobie sprawy z tego, że gdyby dzisiaj Trójka była taka sama jak do 2000 roku, już dawno zostałaby zepchnięta na sam dół w rankingach słuchalności i byłaby radiem niszowym na miarę Dwójki, której prawie nikt nie słucha.
Masz na myśli playlistę przerywaną wejściami red. Łodeja? :D
Z tego samego powodu, dla którego mamy polityków bez klasy, system podatkowy do d...py, coraz bardziej zbiurokratyzowaną gospodarkę. Bo jak się jest przy żłobie - dla żłobu - to trudno oczekiwać zmian pro publico bono. To jest wspólny mianownik. Laskowski to był najgorszy szef w dziejach w Trójki - powiem więcej, radio publiczne w stylu Laskowskiego nie ma prawa istnieć. Radio komercyjne współfinansowane z abonamentu to kuriozum. A jeżeli ma tak być, to oczekuję, że media komercyjne będą dotowane za audycje misyjne - z tej samej puli środków, co media publiczne.
Lubisz jak ci się wciska muzykę na zasadzie geszeftów z przemysłem fonograficznym, to twoja sprawa. Przeczytaj o zjawisku "payola" i jak to zjawisko traktuje się w USA - najbardziej komercyjnym rynku radiowym. Chyba jesteś z pokolenia, które jako normę traktuje być traktowanym przez media jak idiota. W pewnym sensie Ci zazdroszczę - coraz więcej programów dla Ciebie, szczególnie w dwóch największych telewizjach komercyjnych. Media walczą o takich jak ty.