Nieudany reklamowo start jesiennych ramówek telewizyjnych
Mimo nowych, jesiennych ramówek wrzesień nie był szczególnie udany dla telewizji, zarówno pod względem oglądalności, jak i wpływów z reklam. Czwarty kwartał, ze względu na swoją specyfikę może przynieść poprawę, bo już widać, że rośnie skłonność reklamodawców do zakupów cennikowych. Jednak wzrost wpływów w skali roku nie przekroczy 2 proc. - oceniają dla Wirtualnemedia.pl eksperci z domów mediowych.
Dołącz do dyskusji: Nieudany reklamowo start jesiennych ramówek telewizyjnych
O radiu słyszałeś i zaczyna się to spełniać. Radio też już zaczyna odchodzić do lamusa. Młodzież słuchająca radia to dzisiaj już coraz rzadsze zjawisko. Młodzież ma Spotify, Deezera, iTunes i inne Muzodajnie na smartfonie i to w zupełności zaspokaja jej potrzeby muzyczne. Radia słuchają dzisiaj w przeważającej większości ci, którzy na radiu się wychowali i są do niego przyzwyczajeni. Młodzież wychowana na smartfonie i serwisach internetowych już się na radio nie przerzuci - gwarantuję to.
Zrozumieli to już nadawcy radiowi i powoli mają gdzieś młodzieżową grupę docelową. Planeta FM zniknęła kilka lat temu z eteru, Czwórka zniknęła z eteru. Co prawda rozgłośnie te pozostały w internecie, ale nie oszukujmy się, będą miały w internecie znikomą słuchalność ze względu na olbrzymią konkurencję ze strony rozmaitych serwisów internetowych z muzyką. Nawet Radio Eska i RMF Maxxx, które były rozgłośniami dla mniej wymagającej młodzieży, powoli przestawiają się na granie muzyki środka dla słuchacza bardziej w średnim wieku, bo już rozumieją, że dzisiejsza młodzież radio ma gdzieś.
Z telewizją będzie podobnie. Nie neguję faktu, że istnieje potrzeba siedzenia na kanapie i biernego oglądania, ale głównie wśród ludzi starszych, którzy byli wychowani na telewizji i dzisiaj nie wyobrażają sobie bez niej życia. Współczesna młodzież woli jednak interaktywną formę rozrywki, możliwość jakiegoś wpływu na to, co się ogląda i czego słucha. Młodzież ma smartfona i sama decyduje, jakie materiały wideo chce oglądać. Bierne oglądanie to już nie dla młodzieży.
Jeszcze na początku od biedy można było to obejrzeć. Ale po kilku latach gdy wciąż patrzy się na te same twarze (twarze które z każdym rokiem są coraz bardziej przekonane o swojej niebywałej świetności, a w rzeczywistości jest na odwrót) niezmieniane przez producentów (bo przecież strach) to można mieć już dość. Ile można patrzeć na wciąż niezmienne: jury, pary w programach śniadaniowych lub prowadzących te same formaty programowe? Przecież to jest nudne a nawet czasami wręcz denerwujące.