SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” chwalona za ograniczenie opcji komentowania. „To zmniejszy skalę hejtu i podniesie poziom dyskusji”

Agora postanowiła zawęzić krąg internautów z możliwością komentowania treści w serwisach „Gazety Wyborczej” jedynie do tych użytkowników, którzy wykupią cyfrową subskrypcję. Wydawca tłumaczy decyzję chęcią podniesienia jakości dyskusji, a dziennikarze i eksperci rynku mediów w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl rozumieją ten ruch.  -Ograniczenie dostępu do komentarzy może skutecznie zmniejszyć falę hejtu i podnieść poziom opinii, ale nie wpłynie na gwałtowny wzrost liczby płatnych użytkowników i może zamknąć dyskusję w kręgu określonych opcji politycznych - oceniają eksperci pytani przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” chwalona za ograniczenie opcji komentowania. „To zmniejszy skalę hejtu i podniesie poziom dyskusji”

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zes
podnieść poziom opinii


hardy27.08.2017, 17:47
I po cholere sa Europie potrzebne te zapijaczone polskie bydlaki?



tommad106327.08.2017, 18:36
Polski terorysta drogowy Szydło na co czekasz gdzie kondolencje dla tej rodziny !!!!!!!I teraz Anglicy powinni wyrzucić wsxystkich imigrantów z Polski przecież to pijacy drogowi teroryści .....


amaks27.08.2017, 19:35
Takie zachowanie powino byc traktowane jako akt terrorystyczny.......
już oceniałe(a)ś


odpowiedź
User
Janusz
Mi z początku nie spodobał się ten ruch. Ograniczenie wolności słowa, olanie większości społeczeństwa itd.itp. Ten ruch raczej dodatkowo ograniczy liczbę czytelników GW Z drugie strony fora w popularnych serwisach już dawno przestały być miejscem dyskucji. Są polem bitwy między partiami politycznymi, stronnictwami czy agentami innych krajów.
odpowiedź
User
Bob
Uwielbiam zaklinanie rzeczywistości:
"Płatny dostęp do treści GW: w grudniu 2014 r. 55 tys. użytkowników, w grudniu 2015 – 77 tys., w grudniu 2016 – 100 tys. Na koniec tego roku oczekuje się, że będzie już 110 tys. Wniosek: pomysł działa. Czytelnicy płacą."

Szkoda że nie wspomniano że w grudniu 2014 dostęp kosztował 55 zł za kwartał a obecnie 20. Wystarczy kalkulator aby stwierdzić że POMYSŁ NIE DZIAŁA bo przychody są NIŻSZE. Świetny cytowany naukowiec, dobrze że nie jest lekarzem czy konstruktorem mostów.


Szkoda, że Fritz zapomina o ekonomii internetu. Najkrócej mówiąc: koszty udostępnienia treści są w niezależnie od liczby użytkowników stałe, więc strategia obniżania ceny dostępu jest rozsądna (bo zdobywa się dzięki temu użytkowników, którzy skłonni są zapłacić niższą cenę). Z konstrukcją mostu rzeczywiście ma to niewiele wspólnego ale już z lekarzami jak najbardziej - efekt sieciowy występujący np. w sieciach opieki zdrowotnej
odpowiedź