SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Algorytm Facebooka będzie premiował szybko ładujące się strony internetowe

Facebook zapowiedział, że wprowadzi kolejne zmiany w algorytmie serwisu. Mają one spowodować, że bardziej widoczne w "Aktualnościach" staną się wpisy prowadzące do stron internetowych który szybko się uruchamiają. Z kolei witryny ładujące się powoli spadną na dalsze pozycje w Newsfeedzie.

Dołącz do dyskusji: Algorytm Facebooka będzie premiował szybko ładujące się strony internetowe

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
john
Problem w tym, że kryteria szybkości będą niejawne, więc żaden wydawca nie będzie miał podstaw do skarżenia działań fb polegających na usuwaniu linków do stron tego wydawcy.
Można więc rzec, że będzie to po prostu CENZURA.

Pobieżna analiza wskazuje, że cele do osiągnięcia są dwa.
1. Uniemożliwienie internaucie na wyjście poza ekosystem FB,
2. Zmuszenie wydawców do publikowania treści w ramach współpracy z FB na tej platformie aby wypełnił się pkt 1.


Też czuję w kościach, że ten algorytm to będzie po prostu kolejne narzędzie służące do cenzury. Portale z treściami skrajnymi często są prowadzone po amatorsku więc taki algorytm to kolejne narzędzie do walki z niewygodnymi treściami.
odpowiedź
User
Robert
To że facebook chce zostawiać ruch u siebie to logiczne po to rozwija obszar video czy e-commerce. Dobrze kombinują. Co do banowania "skrajnych treści" to nie wiem, czas pokaże, ale wspieranie stron pod względem ich prędkości ładowania są fair dla tych którzy pracują i rozwijają swoje strony.
odpowiedź
User
aZaliż
To że facebook chce zostawiać ruch u siebie to logiczne

Nie zgadzam się. W moim odczuciu logiczne jest, że FB nie powinien ingerować w treść publikowaną przez usera, jeśli oczywiście nie łamie on prawa.

Selekcja linków zewnętrznych jest niczym więcej jak zwyczajnym, ordynarnym w formie nadużyciem.
Siłowe zatrzymywanie usera, to pierwszy objaw początku końca. Tak myślę.
odpowiedź