„Wprost” przywraca dział historyczny z „zagadkami kryminalnymi PRL”
Po kilkuletniej przerwie na łamy tygodnika „Wprost” wraca dział historyczny, którego stałą część będzie stanowił cykl „Zagadki kryminalne PRL”. - Postępujemy zgodnie z sugestiami czytelników - tłumaczy Sylwester Latkowski, redaktor naczelny „Wprost”.
Sekcja historyczna po raz pierwszy została wydzielona w bieżącym wydaniu „Wprost”. Składają się na nią trzy artykuły: tekst o Stefanie Kisielewskim (nagrodę jego imienia co roku przyznaje kapituła pod patronatem tygodnika), artykuł Jakuba Mielnika (wydawcy serwisów informacyjnych w Superstacji wcześniej pracującego m.in. we „Wprost”, „Focusie”, „Polsce” i „Przekroju” - przeczytaj o nim więcej) o muzułmańskich ochotnikach w hitlerowskiej armii oraz kolejny tekst Heleny Kowalik z cyklu „Zagadki kryminalne PRL”.
- Zmieniamy nasz tygodnik. Zgodnie z sugestiami czytelników przywracamy dział Historia - informuje w artykule wstępnym Sylwester Latkowski, redaktor naczelny „Wprost”.
>>> Przeglądaj okładki „Wprost” w naszym dziale Jedynki
W ostatnich pięciu latach teksty o tematyce historycznej ukazywały się w tygodniku tylko okazjonalnie, regularnie zniknęły z łamów wiosną 2010 roku, kiedy redaktorem naczelnym pisma został Tomasz Lis. Przy czym wcześniej „Wprost” publikował zazwyczaj po jednym takim artykule w numerze.
W połowie br. na łamach „Wprost” na stałe zagościł cykl artykułów „Zagadki kryminalne PRL” pisanych przez Helenę Kowalik, która wcześniej przez rok opisywała w tygodniku bieżące sprawy kryminalne. W ostatnich wydaniach pisma o kwestiach historycznych (głównie z drugiej połowy XX wieku) pisał też Cezary Łazarewicz.
Wśród czołowych tygodników opinii działy historyczne mają „Polityka”, „W Sieci” i „Do Rzeczy”, natomiast nie mają „Newsweek” i „Gość Niedzielny”. Ponadto pod markami „W Sieci”, „Do Rzeczy” i „Newsweeka” ukazują się osobne miesięczniki historyczne.
W październiku 2014 r. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 42 351 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).
Dołącz do dyskusji: „Wprost” przywraca dział historyczny z „zagadkami kryminalnymi PRL”