SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk od PiS oraz Jędrzej Skrzypczak od PO z pozytywnymi opiniami do KRRiT

Pozytywne opinie w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu jako kandydaci do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymali Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk i Jędrzej Skrzypczak. Takich opinii nie uzyskali natomiast Artur Andrysiak, Jolanta Wiśniewska i Maciej Siembieda.

Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk jako kandydaci do KRRiT zostali zgłoszeni przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, a Jędrzej Skrzypczak - przez posłów Platformy Obywatelskiej. Skrzypczak uzyskał pozytywną opinię mimo większości posiadanej w Komisji Kultury i Środków Przekazu przez posłów PiS, ponieważ część z nich wstrzymała się od głosu. Posłanka PiS Joanna Lichocka tłumaczyła, że Jędrzej Skrzypczak jest kandydatem niepartyjnym i ma duże doświadczenie w dziedzinie mediów.

Witold Kołodziejski był już członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2006-2010, a w latach 2007-2010 pełnił funkcję jej przewodniczącego. Od 1993 roku przez ponad 10 lat pracował w Telewizji Polskiej, był wydawcą i producentem programów „Magazyn Katolicki”, „Credo”, „Otwarte Drzwi” oraz „Między ziemią a niebem”. Od grudnia 2015 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Elżbieta Więcławska-Sauk działa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich (jest członkiem Najwyższego Sądu Koleżeńskiego), a wcześniej przez wiele lat była związana z TVP Łódź, m.in. jako dziennikarka w latach 1990-2001 tworzyła programy publicystyczne o tematyce społecznej i prawnej, pełniła też dwukrotnie funkcję członka rady programowej stacji.

Jędrzej Skrzypczak jest kierownikiem Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ma tytuł naukowy prof. dr hab. Napisał wiele opracowań naukowych  i ekspertyz z dziedziny prawa mediów i polityki medialnej. Brał udział w pracach m.in. zespołu kierowanego przez prof. Tadeusza Kowalskiego, powołanego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, w ramach którego przygotowano projekt ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych. Jest członkiem rady nadzorczej Radia Merkury.

Negatywnie przez Komisję Kultury i Środków Przekazu jako kandydaci do KRRiT zostali natomiast zaopiniowani Artur Andrysiak i Maciej Siembieda (zgłoszeni przez posłów PSL i Nowoczesnej) oraz Jolanta Wiśniewska (zgłoszona przez posłów Platformy Obywatelskiej).

Sejm wybiera dwóch spośród pięciu członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dwóch jest wybieranych przez Senat, a dwóch przez prezydenta. We wtorek pozytywną opinię senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu jako kandydat do KRRiT otrzymała Teresa Bochwic, nie uzyskał jej natomiast Janusz Daszczyński.

Na początku sierpnia kończy się 6-letnia kadencja obecnego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym są Jan Dworak i Krzysztof Luft (wybrani przez prezydenta), Witold Graboś i Sławomir Rogowski (wybrani przez Sejm) oraz Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat). W czerwcu br. Sejm odrzucił sprawozdanie KRRiT za ub.r., w tym tygodniu będzie nad tym głosował Senat. Jeśli Senat też odrzuci sprawozdanie i tę decyzję poprze prezydent, kadencja członków KRRiT wygaśnie automatycznie.

Dołącz do dyskusji: Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk od PiS oraz Jędrzej Skrzypczak od PO z pozytywnymi opiniami do KRRiT

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Festung Breslau
Proszczaty (Kołodziejski) chyba już był w Krajowej radzie parzenia kaffki i Herbatki (chyba, że sie mylę) znów sie tam pcha? Swiatnia medialnego dumania, ta Radda jest tak bardziej. Czemu one sluza, chyba tylko temu, zeby paru dzilaczy politycznych i "profesorów" dobre uposażenia miało.
odpowiedź