Virgin Galactic z nowymi zapisami na bilety. Miejsce na liście w cenie tysiąca dolarów
Prowadzona przez Richarda Bransona firma Virgin Galactic oferująca turystyczne loty w kosmos ogłosiła dodatkowy nabór kandydatów do oferowanych przez siebie wycieczek. Koncern wymaga zwrotnej kaucji w wysokości tysiąca dolarów za miejsce w kolejce, ceny biletów zaczynają się od 250 tys. dolarów. Pierwszy start zaplanowano na koniec 2020 roku.
Virgin Galactic to stworzona przez Richarda Bransona firma będąca częścią koncernu Virgin Group, która zajmuje się przygotowaniem komercyjnych lotów suborbitalnych. Według planów pojazd opracowany przez Virgin Galactic ma wynosić turystów na wysokość ok 80 km ponad Ziemię, gdzie przez krótki czas będą oni mogli doświadczyć działania nieważkości i zobaczyć planetę na tle kosmosu.
Jesienią 2019 r. Virgin Galactic oraz producent odzieży Under Armour zaprezentowali opracowane wspólnie kombinezony i ubrania, które będą nosić kosmiczni turyści podczas lotów. Stroje wykonane z nowoczesnych tkanin mają między innymi pozwalać na regulowanie temperatury.
Kolejka się wydłuża
Teraz Virgin Galactic ujawniła, że zamierza rozpocząć realizowanie komercyjnych lotów w przestrzeń okołoziemską pod koniec 2020 r.
Firma przyznaje, że do tej pory sprzedała ok. 600 biletów na swoją wycieczkę w kosmos, jednak obecnie w kolejce jest ponad 8 tys. chętnych na skorzystanie z oferty, wśród nich celebryci w postaci Leonarda Di Caprio i Justina Biebera.
Aby sprostać rosnącej skali zamówień Virgin Galactic zapowiedziała, że wprowadza system dodatkowych rezerwacji wycieczek. W ramach tego programu użytkownicy mogą wpłacić zwrotną kaucję w wysokości tysiąca dol., dzięki której uzyskają preferencyjne miejsce w kolejce kandydatów do odbycia lotu.
250 tys. dol. za wycieczkę, Virgin Galactic na minusie
Obecnie cena podstawowego biletu na odbycie kosmicznej wycieczki z Virgin Galactic wynosi 250 tys. dol. Rozpoczęcie realizowania okołoziemskich komercyjnych kursów przez należącą do Bransona firmę wydaje się pożądane, bowiem według podanych wyników Virgin Galactic w IV kwartale 2019 r. zanotowała stratę na poziomie 73 mln dol., która była wyższa w porównaniu z 45,7 mln rok wcześniej.
Virgin Galactic nie jest jedynym podmiotem poszukującym swojej szansy biznesowej w segmencie komercyjnych turystycznych lotów kosmicznych. Niedawno własne plany w tym zakresie zapowiedziała należąca do Elona Muska firma SpaceX, która planuje pierwszą wycieczkę w kosmos na koniec 2021 r.
Dołącz do dyskusji: Virgin Galactic z nowymi zapisami na bilety. Miejsce na liście w cenie tysiąca dolarów