Urodziny Radia Maryja
Udział Radia Maryja w rynku radiowym wynosi 2,38%
Kilkanaście tysięcy słuchaczy zjechało w niedzielę do Torunia, by świętować 12 rocznicę powstania Radia Maryja. Tegoroczne obchody były znacznie skromniejsze niż w latach poprzednich.
Główny punkt uroczystości rocznicowych - mszę świętą tradycyjnie odprawiono w toruńskim kościele pw. św. Józefa. Dla tych gości, którzy nie zmieścili się w świątyni, postawiono dwa olbrzymie, ogrzewane namioty, gdzie przebieg nabożeństwa odprawianego przez toruńskiego ordynariusza, bp. Andrzeja Suskiego, można było śledzić na wielkich telebimach.
Choć wierni słuchacze rozgłośni zaczęli zjeżdżać autokarami z całej Polski już od wczesnego rana, to jednak było ich znacznie mniej, niż to bywało w ostatnich latach. Nawet na krótko przed rozpoczęciem uroczystości można było w pobliże świątyni bez problemu dojechać, a teren wokół siedziby rozgłośni nie był zbytnio zatłoczony.
"Od początku swego istnienia aż do chwili obecnej Radio Maryja znacząco uczestniczy w szerzeniu Ewangelii, uczestniczy wytrwale w +nowej ewangelizacji+ (...) przez szerzenie Słowa Bożego, katechezę, szkołę modlitwy, towarzyszenie ludziom na drodze ich chrześcijańskiego życia w smutkach i radościach, w nadziejach i sytuacjach uderzających w nasze nadzieje. Radio Maryja jest często powiernikiem ich troski i zmagań o lepsze jutro, rozmówcą, gdy odczuwają potrzebę dzielenia się swoimi odczuciami. Dlatego to radio jest przez wielu rodaków słuchane, kochane, otaczane modlitwą i wspierane ofiarnym groszem. Często +groszem wdowim+ ze skromnej emerytury czy nawet zasiłku dla bezrobotnych" - podkreślił przed nabożeństwem bp Andrzej Suski.
Wbrew oczekiwaniom założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk w tym roku mało się wypowiadał. "Nie chcę zabierać głosu, ja i tak dość dużo mówię. Lepiej, żeby wszyscy inni mówili" - powiedział na zakończenie mszy.
Radio Maryja, należące do zgromadzenia zakonnego redemptorystów, po raz pierwszy pojawiło się w eterze 12 lat temu inaugurując swoją działalność w dniu święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo odbierane było wyłącznie w Toruniu, Bydgoszczy i najbliższych okolicach tych miast.
Obecnie sygnał toruńskiej rozgłośni jest słyszalny w całej Polsce z nadajników naziemnych, na falach krótkich na terenach byłego ZSRR, a przez internet, satelity i sieci kablowe na wszystkich kontynentach.
Wedlug ostatnich danych SMG/KRC udział Radia Maryja w rynku radiowym wynosi 2,38%.
Dołącz do dyskusji: Urodziny Radia Maryja