Justyna Dżbik-Kluge rozmawiała z Szymonem Hołownią na jego konferencji za zgodą szefa Radia ZET. „To nie była konwencja wyborcza”
Redaktor naczelny Radia ZET zgodził się, żeby dziennikarka tej stacji Justyna Dżbik-Kluge w niedzielę przeprowadziła wywiad z Szymonem Hołownią podczas konferencji, na której Hołownia ogłosił, że będzie startował w wyborach prezydenckich. - Wywiad miał charakter ekskluzywnej rozmowy, którą emitowały media. Pragniemy podkreślić, że spotkanie to nie miało charakteru konwencji wyborczej - uważa Eurozet.
W niedzielę podczas konferencji w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W trwającym ok. 20 minut wystąpieniu opowiedział o swoich motywacjach i ogólnie zarysował, jak widzi rolę prezydenta w obecnym systemie politycznym.
Zaraz potem wywiad z Hołownią przeprowadziła dziennikarka Radia ZET Justyna Dżbik-Kluge. Zwracała się do niego po imieniu, pytała m.in. o reakcje jego najbliższych na start w wyborach, finansowanie kampanii oraz pogłoski i zastrzeżenia pojawiające się wokół tej sprawy.
Szymon Hołownia tuż przed rozmową zaznaczył, że nie zna pytań, które zostaną mu zadane. Justyna Dżbik-Kluge wcześniej prowadziła kilka jego spotkań autorskich.
Dżbik-Kluge ze zgodą Radia ZET na wywiad z Hołownią
Biuro prasowe Eurozetu, właściciela Radia ZET, przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że Justyna Dżbik-Kluge przed niedzielną konferencją zwróciła się z prośbą do redaktora naczelnego Radia ZET o zgodę na przeprowadzenie wywiadu z Hołownią i uzyskała ją.
- Wywiad miał charakter ekskluzywnej rozmowy, którą emitowały media. Pragniemy podkreślić, że spotkanie to nie miało charakteru konwencji wyborczej - zaznaczył Eurozet. - Justyna Dżbik-Kluge otrzymała tę propozycję, bo jest dziennikarką społeczną, a nie polityczną i nie zamierza się angażować w kampanię wyborczą żadnego z kandydatów na prezydenta RP - zapewnił nadawca.
Czy gdyby inni kandydaci w wyborach chcieli, żeby na ich spotkaniach wywiady prowadzili dziennikarze Rada ZET, nadawca nie będzie miał wobec tego zastrzeżeń? - Radio ZET jako medium niezależne jest otwarte na rozmowy ze wszystkimi kandydatami na prezydenta RP - deklaruje Eurozet.
Od jesieni ub.r. redaktorem naczelny Radia ZET jest Michał Celeda, w kwietniu br. został powołany na stanowisko na stałe. Od września br. przejął też obowiązki szefa informacji, po odejściu ze stacji Katarzyny Buszkowskiej.
Justyna Dżbik-Kluge jest związana z Radiem ZET od połowy 2016 roku. W obecnej ramówce prowadzi audycję „Halo ZET” emitowaną w czwartki w godz. 21-23.
Wcześniej pracowała m.in. w Jedynce i Czwórce, a w latach 2006-2010 w Polskim Radiu Euro. Współpracowała też z Telewizją Polską przy programach „Poziom 2.0”, „Poziom Qltury” i „Rower Błażeja”.
Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Radio ZET miało 12,4 proc. udziału w rynku słuchalności.
Dołącz do dyskusji: Justyna Dżbik-Kluge rozmawiała z Szymonem Hołownią na jego konferencji za zgodą szefa Radia ZET. „To nie była konwencja wyborcza”