Studia internetowe mało popularne
W Polsce na razie tylko niewiele ponad tysiąc osób studiuje przez Internet
W Europie Zachodniej ta forma zdobywania wiedzy jest bardzo popularna. W Anglii uczy się tak 250 tysięcy, w Niemczech 60 tysięcy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Przez Internet można w Polsce studiować, na przykład politologię, informatykę, pielęgniarstwo, czy zarządzanie. Naukę przez Internet oferuje na razie tylko kilka placówek, między innymi, Polski Uniwersytet Wirtualny, OKNO - Ośrodek Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej czy Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych.
Na studiach w Polskim Uniwersytecie Wirtualnym studenci mają opanować wiedzą z danego przedmiotu w osiem tygodni. Uczą się z podręcznika. Nie mają w internecie wykładów. Wątpliwości wyjaśniają na forum lub na czacie. Na uczelni zaliczają kilkudniowe laboratoria - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Piotr Lewandowski z PUW.
Uczelnie zapewniają, że dyplomy absolwentów studiów internetowych są tak samo ważne jak inne. Ministerstwo Edukacji deklaruje zaś, że popiera takie studia. Rzecznik resortu Mieczysław Grabianowski powiedział "Gazecie Wyborczej", że ich istnienie przewiduje projekt ustawy, która jest już w Sejmie.
Dołącz do dyskusji: Studia internetowe mało popularne