Na Slowhop powstał wirtualny dom dla uchodźców na granicy polsko-białoruskiej
Polska Gościna to wirtualny dom w ofercie serwisu rezerwacyjnego Slowhop, uruchomiony we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Homo Faber ze wsparciem Feeders Agency. Jego celem jest pomoc uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.
Na stronie akcji "Polska gościna" na Slowhop można wykupić wirtualny nocleg, a każda rezerwacja zamienia się w realną pomoc dla ludzi w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej. Cały dochód z Polskiej Gościny trafia na konto stowarzyszenia Homo Faber, które od miesięcy pomaga migrantom oraz lokalnym społecznościom przy wschodniej granicy.
Brutalna rzeczywistość uchodźców na granicy polsko-białoruskiej
Pomysł polega na "zhackowaniu" funkcji ofert noclegowych, dobrze znanych z serwisu Slowhop. Po wejściu na stronę Polskiej Gościny sekcje, tj. “Gdzie będę spać?”, “Co będę jeść”, “Co dla dzieci?” - tym razem zamiast idyllicznych widoków, czy pinterestowych zdjęć, pokazują brutalną rzeczywistość na polsko-białoruskiej granicy. Zdjęcia zostały wykonane przez Karola Grygoruka, który od jakiegoś czasu dokumentuje wydarzenia na granicy.
Za “nocleg” w Polskiej Gościnie można zapłacić odpowiednio 20zł, 50zł, 100zł lub 500zł. Można wykupić dowolną ilość rezerwacji. Slowhop nie pobiera żadnych opłat czy prowizji. Wszystkie wpłacone środki przekazuje bezpośrednio do Stowarzyszenia Homo Faber. Zostaną one przeznaczone m.in. na namioty, śpiwory, termosy, odzież, obuwie, jedzenie i picie, lekarstwa, powerbanki oraz wsparcie wyposażenia mieszkańców lokalnie pomagających.
Projekt non-profit wspiera Feeders Agency.
Zbiórka organizowana jest przez Lubelskie Stowarzyszenie Homo Faber - organizację, która od samego początku aktywnie włączyła się w pomoc ludziom uwięzionym pomiędzy służbami polskimi i białoruskimi. Homo Faber jest częścią Grupy Granica, czyli nieformalnego porozumienia kilkunastu organizacji pozarządowych, które pod jednym szyldem pomagają uchodźcom.
Slowhop jest polskim portalem rezerwacyjnym działającym w obszarze slow travel i zrównoważonych podróży. Umożliwia wyszukanie i rezerwację najbardziej klimatycznych miejsc noclegowych w Polsce, Czechach, na Słowacji, Litwie i w Niemczech.
Dołącz do dyskusji: Na Slowhop powstał wirtualny dom dla uchodźców na granicy polsko-białoruskiej