Sky Deutschland rezygnuje z produkcji programów i seriali opartych na scenariuszu
Sky Deutschland nie będzie już tworzyć oryginalnych seriali i wycofuje się z produkcji treści opartych na scenariuszu począwszy od 2024 roku.
Pracownicy zostali poinformowani o nowych planach przez dyrektora generalnego Sky Deutschland, Devesha Raja w czwartek, poprzez notatkę, do której jako pierwszy dotarł amerykański serwis Variety. Zdjęcia do seriali, które są już w trakcie produkcji, takich jak postapokaliptyczny dramat „Helgoland 513” i czwarty sezon „Das Boot”, zakończą się, jednak wydaje się mało prawdopodobne, aby tytuły będące obecnie w fazie przedprodukcyjnej zostały zrealizowane. Zespół Sky Deutschland był również odpowiedzialny za docenione przez krytyków seriale dramatyczne tj. „Babylon Berlin” i „Munich Games”.
Comcast sprzeda Sky Deutschland?
W październiku ubiegłego roku okazało się, że amerykańska spółka matka Sky Deutschland, czyli Comcast, rozważa sprzedaż niemieckiego biznesu medialnego, wyceniając jednostkę na około 1 miliard euro. Canal+ to jedna z firm, która została wymieniona jako zainteresowana możliwym przejęciem.
Tymczasem decyzja Sky Deutschland prawdopodobnie nie wpłynie na listę programów wychodzących w Wielkiej Brytanii, w tym „Gangs of London”, „Dreamland”, „I Hate Suzie” i „Breeders”.
Koniec seriali oryginalnych
Sky staje się kolejnym nadawcą, który ogranicza swoje zaangażowanie w produkcję seriali oryginalnych. W lipcu ubiegłego roku HBO poinformowało, że wstrzyma produkcję w kilku krajach europejskich, w tym w Europie Środkowej i Wschodniej.
W Stanach Zjednoczonych doszło również do częściowego wycofania się z takich produkcji, ponieważ platformy streamingowe stają w obliczu rosnącej konkurencji i wpływu kryzysu związanego z kosztami utrzymania.
Historia
Początki Sky Deutschland sięgają 1991 roku, kiedy ruszył kodowany kanał w analogowej telewizji satelitarnej (Astra 1A) Premiere. Jego właścicielem były Kirch Group, Bertelsmann i Canal+. W 1997 rozpoczęto emisję cyfrową. Uruchamiano też dodatkowe kanały. Od 2008 roku kolejne udziały w Premiere kupował koncern News Corporation Ruperta Murdocha. W 2009 roku doszło do rebrandingu na Sky Deutschland.
W październiku 2018 Comcast przejął wszystkie akcje brytyjskiego Sky, który od lipca 2015 był jedynym właścicielem niemieckiej platformy. W połowie ubiegłego roku sam Sky Deutschland miał ponad 5 mln abonentów i subskrybentów. Trudno oczekiwać, żeby ich liczba rosła, skoro wiele kanałów tematycznych na niemieckim rynku jest niekodowanych. Są wśród nich Eurosport 1, Disney Channel, MTV, Comedy Central, Nickelodeon, HGTV i TLC, dostępne w standardowej rozdzielczości (SD) z Astry 19,2E. Odpłatne są emisje w wysokiej rozdzielczości (HD) tych stacji i inne kanały tematyczne.
Dołącz do dyskusji: Sky Deutschland rezygnuje z produkcji programów i seriali opartych na scenariuszu