Rzuć palenie z Onet-em
Największy polski portal Onet.pl pomaga palaczom w walce z nikotynowym nałogiem
Od 27 maja br. wszyscy palący otrzymali pomocne narzędzie informacyjno-edukujące. Najnowszy serwis tematyczny palenienanie.onet.pl informuje o szkodliwych konsekwencjach palenia oraz podaje sposoby na rozstanie się z tym nałogiem.
Dobrane starannie treści zostały opracowane tak, by dotarły do możliwie jak największej grupy palaczy i uświadomiły im, jaką szkodę wyrządza organizmowi palenie tytoniu.
Pomysł powstał przy okazji organizacji Dnia bez papierosa. Nieocenioną pomoc przy tworzeniu serwisu okazał redaktor naczelny portalu medycznego Esculap.pl, oraz serwisu 37.pl (to najstarszy i największy serwis w Polsce poświecony tej tematyce) - lekarz medycyny Jarosław Kosiaty, który odpowiada merytorycznie za zamieszczone teksty.
Serwis Onet.pl odwołuje się do świadomego, inteligentnego wyboru palacza poprzez prezentację argumentów przeciw paleniu. Zawartość jest daleka od nużącego dydaktyzmu: w dziale Kilka faktów oprócz informacji podstawowych, czyli przyczyn sięgania po papieros, chemicznego składu dymu, Internauta może znaleźć np. genezę palenia tytoniu (w artykule ujawniającym co mają wspólnego Majowie z cygarami).
Dział Skutki palenia pozwala dobitnie uzmysłowić, na jaką skalę papierosy są zagrożeniem dla funkcjonowania organizmu. Do wyobraźni szczególnie przemawia zestawienie schorzeń, których związki z paleniem tytoniu udowodniono ponad wszelką wątpliwość. Zebrane materiały, udokumentowane stanem najnowszej wiedzy medycznej, a także wynikami badań i opiniami specjalistów, pomagają "nastawieniu na nie" wobec nałogu i podjęciu racjonalnej decyzji.
W dziale Jak rzucić palenie na podstawie krótkiego testu można przekonać się czy jesteśmy już uzależnieni od nikotyny (test tolerancji Fagerstroma). W przypadku pozytywnego wyniku warto zapoznać się z rzeczowym ujęciem tego, co zyskujemy, jeśli porzucimy nałóg oraz wykorzystać praktyczne porady i wskazówki, jak skutecznie się do tego zabrać.
W Ciekawostkach godne uwagi są drobiazgi: np. palenie wpływa na gorsze gojenie się ran, wcześniejszą ślepotę, impotencję. Warto rozważyć również racje ekonomiczne: wyliczenie, ile można zaoszczędzić nie paląc.
Do współredagowania stron serwisu zaproszeni są wszyscy chętni Internauci.
Dołącz do dyskusji: Rzuć palenie z Onet-em