SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer Polska w jednej siedzibie, uruchomił nowe studio wideo

Od stycznia ponad tysiąc pracowników Ringier Axel Springer Polska, wydawcy m.in. Onetu, „Faktu”, „Przeglądu Sportowego” i „Newsweeka”, pracuje w nowym biurze w Warszawie. Uruchomiono tam nowe studio wideo.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Ringier Axel Springer Polska działa obecnie w biurowcu Trinity Park III przy ul. Domaniewskiej 49 w Warszawie. Nowa siedziba jest większa od poprzedniej, dzięki czemu przeniósł się do niej również zespół Onetu, pracujący do tej pory w biurze przy ul.  Marszałkowskiej.

W nowym biurowcu pracują kierownictwo oraz wszystkie działy firmy, w tym redakcje, biuro reklamy oraz hub technologiczny.

- Biuro, jego projekt i wystrój to dzisiaj wizytówka pracodawcy. Nasze nowe biuro jest nowoczesną przestrzenią, sprzyjającą kreatywności i współpracy. Projektowaliśmy je m.in. z myślą o realizacji naszych programów well-beingowych oraz edukacyjnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nareszcie wszystkie nasze warszawskie redakcje i działy mają wspólną lokalizację. W nowym biurze stawiamy na ekologię i komfort pracy, a przy tym na rozwiązania, które pozwolą pracownikom łatwiej się komunikować oraz obserwować to, jakie firma podejmuje działania w różnych obszarach - od produkcji wideo po zewnętrzne wydarzenia dla klientów - opisuje Monika Remiszewska, dyrektor personalna Ringier Axel Springer Polska.

Onet z nowym studiem wideo

W nowym biurze oprócz newsroomów wszystkich redakcji jest blisko 50 interaktywnych sal konferencyjnych, showroom, sala fitness, 7 jadalni, kilkanaście stref wypoczynku i cichej pracy, ponad tysiąc stanowisk pracy, a także udogodnienia dla pracowników przyjeżdżających do pracy na rowerze: parkingi oraz w pełni wyposażone szatnie oraz prysznice.

Ponadto uruchomiono tam nowe studio wideo.

 

- Na 12 tysiącach metrów kwadratowych zaprojektowaliśmy wiele różnorodnych stref pracy i wypoczynku dla pracowników - opisuje Edyta Serafin, dyrektor ds. administracji Ringier Axel Springer Polska - W nowym biurze to pracownik może wybrać, w jakim otoczeniu chce wykonywać swoją pracę - od tradycyjnego miejsca pracy, po strefy pracy wspólnej, w których znajdziemy wygodne sofy i fotele oraz duże stoły, przy których można usiąść z całym zespołem. Przygotowaliśmy dla naszych pracowników także obszerne jadalnie oraz strefę fitness - dodaje Edyta Serafin.

W nowej siedzibie Ringier Axel Springer Polska ponownie wykorzystano i zaadaptowano do nowej przestrzeni wiele elementów wykończeniowych oraz mebli, żeby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Ponadto nacisk położono na niekorzystanie z plastikowych butelek, energooszczędne oświetlenie, oszczędność wody i odpowiedzialną segregację śmieci.

Aranżację wnętrz w biurze przygotowało studio architektoniczne Workplace. Jest ona rozwinięcie designu z Neon Innovation Hub - projektu jednego z pięter poprzedniego biura, które dla obecnego biura było prototypem zarówno wystroju, jak i funkcjonalności.

- Loftowy styl, kojarzący się z brooklyńską kawiarnią, został przełamany neonowymi, cyfrowymi motywami. Przeszklenia, ceglane wykończenia, odkryty sufit, szczotkowana stal na ścianach, czarne metalowe elementy i wyselekcjonowana roślinność nawiązują do industrialnego klimatu, a reflektujące w szkle i lustrach oświetlenie w kolorach RGB podkreśla digitalowy charakter miejsca - opisuje Paweł Kołodziej, starszy architekt ze studia Workplace nadzorujący projekt nowego biura Ringier Axel Springer.

Do Ringier Axel Springer Polska należy szereg tytułów prasowych (m.in. „Fakt”, „Przegląd Sportowy”, „Newsweek Polska”, Forbes”, „Auto Świat” i „Komputer Świat”) oraz serwisów internetowych (m.in. Onet.pl, vod.pl, Plejada.pl, Sympatia.pl oraz serwisy tytułów prasowych).

W 2018 roku firma osiągnęła 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami, a ze względu na restrukturyzację Ruchu utworzyła 28,7 mln zł rezerwy.

Jesienią ub.r. RASP wprowadził nową strukturę swojej działalności w internecie opartą na pięciu obszarach strategicznych, których dyrektorami zostali Marta Badurek-Pietniczka, Martyna Majchrzak, Tomasz Gaweł, Mateusz Łukianiuk i Jerzy Gulczyński.

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Polska w jednej siedzibie, uruchomił nowe studio wideo

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mój nick
Tia, szczególnie industrialne jest 4 piętro, gdzie cześć ludzi siedzi sobie na plecach, a w innych miejscach jest pusto 😢😕
odpowiedź
User
Nick Nick
Pracownicy są dosłownie „wniebowzięci” nową lokalizacją. Ograniczeniem ich przestrzeni, panującym ściskiem. Siedzeniem jeden na drugim i do tego w akwariach.
odpowiedź
User
M
Super to wyglada, myśle ze świetnie by się pracowało w takich biurach.
odpowiedź