SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Banner od „Ratujmy Trójkę” z życzeniami dla dziennikarzy radiowej Trójki ustawiono przed jej siedzibą

W sobotę przed warszawską siedzibą radiowej Trójki pojawił się przewoźny plakat z życzeniami dla pracowników stacji i hasłem „#Kogoniesłychać”. Nietypową reklamę zorganizowała społeczność fanpage’a facebokoowego „Ratujmy Trójkę” skupiającego słuchaczy niezadowolonych ze zmian w rozgłośni.

 

Dwustronny plakat jest eksponowany na przyczepce, którą w sobotę rano zaparkowano przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie, naprzeciw wejścia do siedziby radiowej Trójki. Z jednej strony banneru znajduje się napis „Kochani Trójkowi Redaktorzy, daliście radę 55 lat! TRZYmajcie się dla nas! do końca świata i o jeden dzień dłużej!”, a z drugiej - napis „Nie zapominamy #KOGONIESŁYCHAĆ w radiowej Trójce!”.

Na bannerze zaznaczono, że został on przygotowany przez osoby zarządzające fanpage’em facebokoowym „Ratujmy Trójkę”. Na tym profilu w piątek zapowiedziano tę akcję. - Wielkimi krokami zbliżają się 55. urodziny Trójki! Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Redaktorów małą niespodziankę w dużym formacie! Drodzy Redaktorzy, wyglądajcie jutro uważnie przez Myśliwieckie okna... - napisano.

1 kwietnia przypada dokładne 55-lecie rozpoczęcia stałego nadawania przez Trójkę. Z tej okazji w stacji jubileuszowe aktywności zaplanowano na 12 dni m.in. w zeszły wtorek krótki koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej dał Sting.

 

Przypomnijmy, że pod hasłem „#Kogoniesłychać” niektórzy pracownicy Trójki w październiku ub.r. wyrazili w internecie sprzeciw wobec odsunięciu Małgorzaty Spór i Anny Zaleśnej od prowadzenia serwisów informacyjnych w stacji (Zaleśną przywrócono do tej funkcji w styczniu br.). W konsekwencji w listopadzie zwolniony został Damian Kwiek, a gdy 125 pracowników Polskiego Radia zaprotestowali przeciw temu, dyscyplinarnie zwolnieni zostali kolejni szefowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia: Paweł Sołtys (od lutego pracuje w Bonnier Business Polska), Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski. Zaniepokojenie tym wyrazili m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich i przewodnicząca Forum Związków Zawodowych.

Akcję „#Kogoniesłychać” szybko podchwycono na fanpage’u „Ratujmy Trójkę”, w efekcie czego oficjalny profil facebookowy rozgłośni został zalany wpisami z tym hasłem. Pod koniec listopada pod siedzibą stacji zorganizowano pikietę w tej sprawie (wcześniej podobny protest odbył się w połowie czerwca ub.r.).

Z kolei wiosną ub.r. w geście protestu przeciw zmianom kadrowym i programowym w rozgłośni zachęcano na fanpage’u „Ratujmy Trójkę”, żeby w organizowanym przez Trójkę „Polskim Topie Wszech Czasów” głosować na piosenkę „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, dzięki czemu zajęła ona pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Trójka zanotowała 7,8 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Banner od „Ratujmy Trójkę” z życzeniami dla dziennikarzy radiowej Trójki ustawiono przed jej siedzibą

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cyklista
Dobre! 3majcie się tam moi kochani redaktorzy! "Dobra" zmiana przeminie, Wy pozostaniecie :-)
odpowiedź
User
cyklista
Słuchajcie pierdolone skurwysyny z WM! Jeszcze raz skasujecie mój kulturalny jak chuj komentarz, to będę, kurwa jego faszystowska mać, zamieszczał bluzgi pod każdym jebanym waszy artykułem!
odpowiedź
User
x
Ale o co chodzi? Trójkę już zdekomunizowano. Została uratowana przecież. Pisali tu o tym.
odpowiedź