SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Ratuj maluchy” - Dorociński, Zając, Jakus i Mumio przeciw 6-latkom w szkole (wideo)

W kampanię Fundacji Rzecznik Praw Rodziców „Ratuj maluchy i starsze dzieci też” sprzeciwiającą się obniżeniu wieku szkolnego włączyli się aktorzy Marcin Dorociński, Aneta Zając i Mariusz Jakus oraz Dariusz Basiński i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio.

Kampania „Ratuj maluchy i starsze dzieci też” zachęca do zbierania podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum w sprawie reformy edukacyjnej zakładającej obowiązkowe posyłanie 6-letnich dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Akcja trwa od początku br. i jak na razie zebrano prawie 200 tys. podpisów, podczas gdy potrzebnych jest 500 tys.

Dotychczas Fundacja Rzecznik Praw Rodziców wspierała tę inicjatywę plakatami i billboardami. Jednak kiedy w połowie lutego do emisji trafiły spoty Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcające do posyłania 6-latków do szkoły (obejrzyj je i przeczytaj więcej), fundacja postanowiła zrealizować własny spot. Występują w nim Aneta Zając, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Marcin Dorociński i Mariusz Jakus, którzy podkreślają, że to rodzice powinni decydować o edukacji swoich dzieci, i zachęcają do zbierania podpisów popierających referendum.

Spot zrealizowano za 10 tys. zł, które Fundacja Rzecznik Praw Rodziców pozyskała od darczyńców. Zdjęciami zajął się Paweł Rybowski, reżyserią - Piotr Januszewicz, montażem - Mediaheave, a produkcją - moonstudio.pl.

Dołącz do dyskusji: „Ratuj maluchy” - Dorociński, Zając, Jakus i Mumio przeciw 6-latkom w szkole (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nicko
głupota.
odpowiedź
User
Krzysiek
Bardzo cenna inicjatywa. Zwłaszcza kiedy rząd wydaje publiczne pieniądze na reklamy, ze trzeba dziecko puścić do szkoły jak najszybciej! To jest tylko odwrócone zwiększenie wieku emerytalnego o 1 rok. Dotąd rodzic miał wybór: mógł puścić dziecko rok wcześniej, o ile uważał, ze sobie poradzi lub normalnie jako siedmiolatka. Teraz czy dziecko jest gotowe czy nie do szkoły ma iść w wieku sześciu lat.
odpowiedź
User
Dany
Popieram!
odpowiedź