Problem z cyfrowym radiem w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Polskie Radio unieważniło przetargi
Polskie Radio unieważniło przetargi na świadczenie usług emisji programów w cyfrowym systemie DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu. Spowoduje to przesunięcie w czasie uruchomienia kolejnych nadajników na tych obszarach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Przetarg został ogłoszony w kwietniu i obejmował usługi kodowania, multipleksacji i regionalizacji programów radiowych oraz danych dodatkowych, a także usługi dosyłu sygnału do stacji nadawczych oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu oraz aglomeracjach tych miast (więcej na ten temat). Wartość zamówienia przekraczała 3 mln euro.
W zakończonym właśnie przetargu Polskiego Radia wykonawcy zostali wybrani we Wrocławiu i Szczecinie oraz Łodzi i Opolu. Nadawanie cyfrowe w tych rejonach ma być uruchomione w zakładanym terminie - 1 sierpnia (Wrocław i Szczecin) oraz 1 października br. (Łódź i Opole).
Jednocześnie zarząd Polskiego Radia unieważnił postępowanie przetargowe na emisję sygnału radiowego w systemie DAB + na obszarach Gdańska, Kielc i Krakowa oraz Poznania. Decyzja ta wynika z faktu, iż koszty wskazane przez potencjalnych wykonawców znacznie wykraczały poza środki, które Polskie Radio przeznaczyło na ten cel. W przypadku tych regionów zostanie najszybciej jak to możliwe ogłoszony nowy przetarg.
Jak ustaliliśmy, nadajniki cyfrowe w obszarach unieważnionych postępowań przetargowych nie zostaną uruchomione zgodnie z przyjętym harmonogramem. Od sierpnia sygnałem cyfrowym miał zostać objęty obszar Gdańska, Kielc i Krakowa, natomiast nadajnik w Poznaniu miał działać od początku października. Jeśli nowy przetarg ruszy wystarczająco szybko to jest szansa na uruchomienie zaplanowanej infrastruktury jeszcze w tym roku.
>>> Polskie Radio szykuje nowe kanały na multipleks: dla dzieci, seniorów i edukacyjny
Dołącz do dyskusji: Problem z cyfrowym radiem w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Polskie Radio unieważniło przetargi