Dorosz i Majchrowski tak jak Sołtys wracają do Polskiego Radia. Sobala: dobrze, że konflikt został zakończony
Polskie Radio potwierdziło, że w ramach ugód sądowych Marcin Majchrowski i Wojciech Dorosz, tak samo jak wcześniej Paweł Sołtys, wracają do pracy w firmie, z której zostali dyscyplinarnie zwolnieni pod koniec ub.r. - Dobrze, że konflikt został zakończony - komentuje Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia.
O tym, że związany z Dwóją Marcin Majchrowski i Wojciech Dorosz z Trójki w czwartek wrócą do pracy w Polskim Radiu, informowaliśmy już w minionym tygodniu. W środę Polskie Radio potwierdziło to oficjalnie w komunikacie, zaznaczając, że z dziennikarzami zostały zawarte ugody sądowe, podobnie jak kilka tygodni wcześniej z Pawłem Sołtysem z Trójki.
Wszyscy dziennikarze 31 sierpnia spotkali się w tej sprawie z członkami zarządu Polskiego Radia: prezesem Jackiem Sobalą i wiceprezesem Mariuszem Staniszewskim. - Dobrze, że konflikt został zakończony oraz że panowie: Marcin Majchrowski, Wojciech Dorosz i Paweł Sołtys wracają do pracy - skomentował Jacek Sobala.
W komunikacie Polskiego Radia zaznaczono, że „strony traktują podpisane porozumienia jako zapowiedź dobrej i perspektywicznej współpracy”.
Dorosz, Majchrowski i Sołtys zwolnieni dyscyplinarnie za działalność w związku zawodowym
Paweł Sołtys, Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie na przełomie listopada i grudnia ub.r. przez poprzedni zarząd Polskiego Radia (prezesem była wtedy Barbara Stanisławczyk-Żyła). Wszyscy trzej działali w kierownictwie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia, pełniąc kolejno funkcję prezesa tej organizacji.
Związek otwarcie sprzeciwił się oddelegowaniu dwóch serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnieniu z Trójki Damiana Kwieka. Przedstawiciele związku rozmawiali na ten temat z członkami ówczesnego zarządu Polskiego Radia.
Zwolnienie dyscyplinarneg Sołtysa, Dorosza i Majchrowskiego uzasadniono podobnie - zarzucono im „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „stosowanie czarnego PR-u” „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu” m.in. „żądaniami przystąpienia do mediacji”. Dziennikarze skierowali pozwy do sądu pracy.
Dziennikarze dostaną też odszkodowania
Paweł Sołtys do pracy w Trójce wrócił pod koniec lipca br. Jednocześnie dalej jest związany z Bonnier Business Polska, gdzie od lutego br. przygotowuje materiały wideo do internetu.
Według naszych ustaleń w ramach ugód wszystkim trzem dziennikarzom przyznano też odszkodowania za okres, kiedy po zwolnieniu nie mieli pracy. Ponadto zostaną im cofnięte nagany.
Wojciech Dorosz jest związany z radiową Trójce od 11 lat, pracował jako wydawca programów „Magazyn bardzo kulturalny”, „Trójka pod księżycem” i „Klub Trójki”. Marcin Majchrowski dołączył do zespołu Dwójki w 1993 roku, prowadzi audycje o muzyce poważnej.
Dołącz do dyskusji: Dorosz i Majchrowski tak jak Sołtys wracają do Polskiego Radia. Sobala: dobrze, że konflikt został zakończony
PS. Jeśli za chwilę ktoś z moim nickiem napisze, że zapomniał zaśmiać się konserwatywnie buhahahahaha, albo napisze coś o hurtowni i wentylatorach - to nie będzie mój wpis, tylko wpis obleśnego lewackiego podszywacza. Ja nic nie zapominam i nie mam żadnej hurtowni.
Zaczynam się bać, że za chwilę do Polskiego Radia wrócą Jerzy Sosnowski i Michał Nogaś, a może nawet Tomasz Zimoch i to już będzie totalna masakra!!!
NIE, NIE i jeszcze raz NIE! Protestuję! Zawiodłam się na Jacku Sobali.
Miejmy nadzieję, że dni Czabańskiego i Sobali już są policzone.
Barbaro Stanisławczyk, wróóóóćććć, błagamy!!!!