SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio Kierowców zmienia ramówkę w związku z wojną w Ukrainie

Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę rozgłośnia Polskiego Radia nadaje komunikaty o sytuacji na przejściach granicznych, wprowadza dodatkowe serwisy w języku ukraińskim, a na antenie pojawiają się aktualne informacje z frontu. Stacja gra też muzykę ukraińskich artystów.

Polskie Radio Kierowców to całodobowa rozgłośnia nadająca program przede wszystkim dla osób w trasie. Stacja jest dostępna poprzez aplikację w technologii DAB+ oraz w internecie. Teraz jednak - w związku z wojną w Ukrainie - rozgłośnia zmienia się w centrum informacyjne dla osób niosących pomoc. Co konkretnie oferuje Polskie Radio Kierowców?

- Powiadamia o rozmieszczeniu punktów recepcyjnych i najlepszych trasach dla konwojów humanitarnych przejeżdżających przez Polskę. Ostrzega przed korkami lub zamkniętymi drogami na pograniczu. Przekazuje także komunikaty straży granicznej, służb celnych, służb medycznych, terytorialsów i koordynatorów zajmujących się organizacją pomocy uchodźcom. Co kwadrans są aktualizowane informacje o sytuacji na przejściach granicznych, trasach dojazdowych oraz o konwojach humanitarnych - informuje Polskie Radio.

Od dwóch tygodni Polskie Radio Kierowców w serwisach informacyjnych nadawanych w trzech językach obcych (angielskim, niemieckim i ukraińskim) przekazuje wyłącznie wiadomości o sytuacji w Ukrainie. Serwisy informacyjne w tych językach są emitowane dwa razy dziennie o poranku (po godz. 6, 7, 8 i 9), a także po południu (po godz. 15, 16, 17 i 18).

Polskie Radio Kierowców w geście solidarności z narodem ukraińskim emituje także muzykę artystów pochodzących z Ukrainy.

Program audycji terapeutycznych pod nazwą "Nocna Zmiana" (nadawanych od poniedziałku do piątku w godz. 22-2) jest w pełni poświęcony sytuacjom kryzysowym. Rozmowy ze słuchaczami koncentrują się na tym, jak poradzić sobie z lękiem, strachem, bezradnością oraz jak pomagać uchodźcom.

Polskie Radio dla Ukrainy

Od środy, 9 marca na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia trzy razy dziennie można słuchać wiadomości w języku ukraińskim. Serwisy są emitowane o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, a przygotowują je dziennikarze sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Polskie Radio już od dnia wybuchu wojny w Ukrainie, 24 lutego, nadaje serwisy w języku ukraińskim w radiowej Jedynce. Anteny publicznego nadawcy tuż po wkroczeniu wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy złamały ramówki i rozpoczęły emisję audycji specjalnych.

Portal PolskieRadio24.pl uruchomił również całodobowy streaming audio-wideo w serwisie YouTube, w którym prezentowane są najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę. Polskie Radio udostępniło także w swoim internetowym odtwarzaczu radiowym sygnał publicznego Ukraińskiego Radia. Jest to dodatkowy kanał odbioru, dzięki któremu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy w prostszy sposób mogą słuchać programu radiowego w swoim języku.

W 2020 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio Kierowców zmienia ramówkę w związku z wojną w Ukrainie

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Byłysłuchacz
Z łamaniem ramówek i misji to tak mniej więcej od stycznia 2020 r. Żeby pani prezes miała podobną nadgorliwość w realizowaniu oczekiwań słuchacza to słuchalność PR nie wprawiałaby w osłupienie. Trudno nie odnieść wrażenia, że to desperacka próba odciągnięcia uwagi od licznych wpadek, kompromitacji i żenującego konkursu na kolejną kadencję. 2 lata rozmontowywania anten PR, echhh. Oby znalazł się odważny polityk by rozliczyć.

0 0
odpowiedź
User
Cross50
A kiedy Ukrainski jezyk stanie sie po polskim jezykiem urzedowym w tym naszym jeszcze kraju?
0 0
odpowiedź
User
Gość X
Bangaladesz też słucha.
0 0
odpowiedź