SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd zatwierdził pierwszą decyzję ministra kultury ws. mediów publicznych. Rozgłośnia Polskiego Radia w likwidacji

Sąd Rejonowy w Katowicach wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki zarządzającej Polskim Radiem Katowice. To pierwsza z decyzji ministra kultury dotyczących firm mediów publicznych, którą zatwierdził sąd rejestrowy.

Bartłomiej Sienkiewicz, fot. mswia.gov.plBartłomiej Sienkiewicz, fot. mswia.gov.pl

- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100 proc. akcji, informuje, że Sąd Rejonowy w Katowicach wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą „Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Katowicach S.A." w likwidacji z siedzibą w Katowicach - stwierdzono we wpisie resortu na platformie X.

Wyjaśniono, że likwidatorem spółki jest mecenas Paweł Kusak.

29 grudnia ub.r. minister kultury i dziedzictwa narodowego postawił w stan likwidacji wszystkie spółki zarządzające 17 regionalnymi rozgłośniami Polskiego Radia. 4 stycznia szefowie spółek otrzymali w tej sprawie oficjalne akty notarialne. Likwidatorem wszystkich tych firm został warszawski adwokat Paweł Kusak.

W liście skierowanym do pracowników rozgłośni Kusak zapewnił, że samo otwarcie likwidacji nie powoduje wygaśnięcia umów o pracę. - Umowy o pracę oraz wszelkie wewnętrzne regulacje z zakresu prawa pracy oraz zawarte w nich warunki pracy i płacy nadal obowiązują zarówno Spółkę, jak i Pracowników. W dalszym ciągu przestrzegane będą regulacje dotyczące praw i obowiązków obu stron stosunku pracy. W procesie likwidacji przede wszystkim pozostają zachowane m.in. następujące uprawnienia pracownicze: prawo do czynnego wykonywania pracy, prawo do wynagrodzenia i prawo do wypoczynku - wyliczył.

Pod koniec grudnia Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił też postawienie w stan likwidacji Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Uzasadnił to wetem prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy okołobudżetowej, w której zapisano możliwość przekazania do 3 mld zł spółkom mediów publicznych.

Minister kultury podkreślił, że postawienie w stan likwidacji „pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania”, ponadto „stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela”.

Dołącz do dyskusji: Sąd zatwierdził pierwszą decyzję ministra kultury ws. mediów publicznych. Rozgłośnia Polskiego Radia w likwidacji

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kate
Audyt, sprawozdania, prokuratura, więzienie. Dla byłej prezeski PR i przewodniczącego RMN. Gonić patologię.
odpowiedź
User
Radiollo
W Radiu Katowice na 29 współpracowników 18 to księża!
odpowiedź
User
Ksiądz Roch
W Radiu Katowice na 29 współpracowników 18 to księża!


Z Dąbrowy Górniczej?

odpowiedź