SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski startup Infermedica pozyskał od inwestorów 14 milionów złotych

Infermedica, wrocławski startup wykorzystujący sztuczną inteligencję do wstępnego diagnozowania pacjentów, pozyskał od inwestorów 14 mln zł (3,65 mln dolarów). Środki przeznaczy na ekspansję w USA i Europie oraz przyspieszenie rozwoju technologii.

Piotr Orzechowski, CEO Infermedica Piotr Orzechowski, CEO Infermedica

Najnowszą rundę finansowania (tzw. rundę seed) o wartości 14 mln zł (3,65 mln dolarów) poprowadził estoński fundusz venture capital – Karma Ventures. Pozostali inwestorzy to: amerykański Dreamit Ventures, niemiecki koncern medialny Müller Medien oraz polski Inovo Venture Partners.

- Od pewnego czasu przyglądamy się rozwojowi Infermedica. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i umiejętności zespołu, który tworzy wyróżniające się produkty i zamienia je w dochodowy biznes. To unikalne połączenie sprawia, że Infermedica ma duże szanse stać się zwycięskim rozwiązaniem na rynku - mówi Margus Uudam, founding partner w Karma Ventures.

Przez ostatni rok Infermedica powiększyła zespół do 70 osób i przetłumaczyła swoje produkty na 13 języków, m.in. na chiński i arabski. Nowe środki przyspieszą globalną ekspansję startupu, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pomogą w dalszym rozwoju autorskiej technologii.

Infermedica w służbie wczesnej diagnostyki

Wrocławską Infermedicę założył w 2012 roku zespół inżynierów i lekarzy, CEO startupu jest Piotr Orzechowski. Infermedica działa w formie aplikacji (na desktopach i na mobile), za pomocą której pacjent opisuje swoje objawy, a system, oparty o sztuczną inteligencję, zadaje pytania diagnostyczne i ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia różnych chorób. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego, program przetwarza ogromne zbiory danych, m.in. udokumentowane przypadki medyczne i notatki lekarzy.

Technologia opracowana przez ekspertów z Wrocławia potrafi nie tylko wstępnie rozpoznać dolegliwości pacjentów, ale także ocenić, jak poważne są ich objawy (ang. triage) i zasugerować następne kroki. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, system rekomenduje telekonsultację, wizytę u lekarza lub natychmiastowe zgłoszenie się na pogotowie. Ponadto, zebrane informacje mogą być wysłane do placówki lub lekarza, jeszcze przed wizytą.

- Infermedica ma jeden z najlepszych zespołów technologicznych jakie widzieliśmy w polskich startupach. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu w rozwoju biznesu skala działalności firmy urośnie wielokrotnie, a Infermedica jest na dobrej drodze, by stać się polskim jednorożcem - mówi Michał Rokosz, Partner w Inovo Venture Partners.

Infermedica działa w modelu B2B, dostarczając swoje usługi między innymi firmom ubezpieczeniowym, szpitalom, a także całym systemom ochrony zdrowia. Na całym świecie firma ma ponad 30 klientów.

Infermedica wspomoże polską służbę zdrowia

Startup planuje dalszą współpracę ze szpitalami i SOR-ami. Już w tym roku rusza pilotażowy program na jednym z największych szpitalnych oddziałów ratunkowych w Polsce. Sztuczna inteligencja dokładnie oceni stan pacjentów i skieruje ich do właściwego specjalisty, a informacja zwrotna od lekarzy umożliwi dalszy rozwój algorytmów diagnostycznych.

- Współpracujemy z wiodącymi organizacjami z sektora ochrony zdrowia, od firm ubezpieczeniowych po szpitale. Dzięki nam klienci dostarczają swoim pacjentom odpowiednią opiekę, a lekarze otrzymują wszystkie potrzebne informacje jeszcze przed wizytą. Nowoczesna technologia pomaga zoptymalizować cały proces diagnostyczny - mówi Piotr Orzechowski, CEO Infermedica.

Dołącz do dyskusji: Polski startup Infermedica pozyskał od inwestorów 14 milionów złotych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
Trzymam kciuki. Możliwości tego rozwiązania są wręcz nieograniczone. Docelowo może wspomóc przeciążenia do granic możliwości służbę zdrowia.
odpowiedź
User
jm
Trzymam kciuki!
odpowiedź
User
kamil
I co daje taka diagnostyka?
odpowiedź