bp odpowiada na promocje Orlenu i Lotosu, też obniża ceny paliw
Sieć stacji paliwowych bp rozpoczyna wakacyjną promocję, w której ceny są niższe o 10 lub 30 groszy za litr. Wcześniej podobne rabaty ogłosiły państwowe koncerny Orlen i Grupa Lotos.
W promocji na stacjach bp każdy klient z zarejestrowaną kartą od programu lojalnościowego Payback otrzyma zniżkę 30 groszy/litr na dowolne paliwo regularne lub premium.
Natomiast klienci bez karty Payback kupujący takie paliwo i ci tankujący LPG uzyskają rabat w wysokości 10 groszy/litr.
Promocja potrwa do końca sierpnia. I w lipcu, i w sierpniu każdy klient może uzyskać zniżki przy trzech tankowaniach po maksymalnie 50 litrów.
- Od wielu lat bp przygotowuje sezonowe promocje dla swoich Klientów - w tym promocje wakacyjne w ramach projektu „ wakacje z bp”. Wakacyjne propozycje zawsze wiążą się z intensywnym czasem podróżowania i są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby Klientów i sytuację na rynku - podkreśla Barbara Wiążewska, dyrektor generalna działu retail w bp Polska.
- Od czerwca - już jako przedsmak wakacyjnych ofert - zaproponowaliśmy naszym Klientom vouchery do kawiarni Wild Bean Cafe i do myjni po zatankowaniu 25 litrów paliwa - przypomina.
Według stanu na koniec ub.r. w Polsce działają 563 stacje bp.
Zniżki na paliwo na stacjach Orlen i Lotos
Tydzień temu Orlen zapowiedział ruszającą z początkiem lipca promocję, w której każdy klient korzystający z programu Vitay otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (Efecta lub Verva) w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie (czyli łącznie do 150 litrów w ciągu miesiąca). W przypadku osób z Kartą Dużej Rodziny zniżka wyniesie 40 groszy na litrze. Akcja potrwa do końca sierpnia.
Aplikacja Vitay szybko wskoczyła do czołówki najczęściej pobieranych przez polskich użytkowników z Google Play i AppStore.
Natomiast w tym tygodniu podobną promocję, skierowaną do uczestników programu lojalnościowego Navigator, ogłosiła Grupa Lotos.
Paliwo podrożało przez rok o prawie 50 proc.
Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego w czerwcu br. inflacja konsumencka w Polsce wyniosła 15,6 proc., wobec 13,9 proc. miesiąc wcześniej. To najwyższy wynik od 1997 roku.
Paliwa do prywatnych środków transportu rok do roku podrożały o 46,7 proc., a w porównaniu z majem br. - o 9,4 proc. W przypadku nośników energii ceny wzrosły, odpowiednio, o 35,3 i 3 proc., a żywność i napoje bezalkoholowe - o 14,1 i 0,7 proc.
Dołącz do dyskusji: bp odpowiada na promocje Orlenu i Lotosu, też obniża ceny paliw