SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Olszewska: cyfryzacja telewizji przebiega bez zakłóceń

Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji poinformowała w Sejmie, że proces przełączania sygnału telewizji z analogowego na cyfrowy przebiega zgodnie z harmonogramem.

- W procesie przełączania sygnału nie odnotowujemy żadnych opóźnień, co oznacza, że w Polsce od 23 lipca, zgodnie z harmonogramem, będzie obecna tylko naziemna telewizja cyfrowa - powiedziała Olszewska podczas spotkania z posłami.

Ministerstwo prowadzi wiele działań informujących Polaków m.in. o tym jak odbierać sygnał cyfrowy. Są ogłoszenia w telewizji i radiu, a także w lokalnej prasie. Uruchomiono również specjalną infolinię i stworzono stronę internetową www.cyfryzacja.gov.pl. W kampanii uczestniczy także Związek Harcerstwa Polskiego - harcerze z informacją o cyfryzacji odwiedzają głównie osoby starsze i samotne.

- Współpracujemy też z Komendą Główną Policji z racji różnych niepokojących sygnałów, które pojawiały się w prasie lokalnej. Dotyczyły one różnych domokrążców i oszustów, którzy pukają do drzwi i oferują płatną telewizję podszywając się pod proces wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej - mówiła w Sejmie wiceminister administracji i cyfryzacji.

Dotąd miały miejsce cztery etap wyłączenia nadajników analogowych, pierwszy odbył się na początku listopada br. 22 kwietnia br. w ramach czwartego etapu sygnał analogowy zniknął z takich miast jak Częstochowa, Gorlice, Kłodzko, Opole, Rabka, Szczawnica, Tarnów czy Wrocław. Kolejne nadajniki zamilkną. 20 maja br. telewizja analogowa przestanie być nadawana m.in. w Katowicach, Bydgoszczy, Kaliszu, Krakowie, Koszalinie czy Łodzi.

W ramach naziemnej telewizji cyfrowej nadają obecnie trzy multipleksy na których odbierać można takie kanały jak TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, Polsat Sport News, TVN7, TV4, TV Puls, TV6, Puls 2, TTV, Eska TV, Polo TV i ATM Rozrywka. W przyszłym roku do oferty DVB-T dołączą cztery kolejne kanały, wybrane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w trwającym właśnie konkursie.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że najpopularniejszą stacją wśród widzów odbierających naziemną telewizję cyfrowa jest TVP1, a wśród kanałów powstałych specjalnie na potrzeby DVB-T największy udział ma Puls 2 (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Olszewska: cyfryzacja telewizji przebiega bez zakłóceń

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycho
a jakie kanaly TVP znikna z NTC po opuszczeniu przez TVP 1 HD, TVP 2 i TVP Info mux 1?
Mozemy zapomniec o HD, bo pojemnosc mux 3 nie jest z gumy
odpowiedź
User
nikodem dyzma
jak można mamić coś że jest jak tego niema bo robione jest na kolanie chaotycznie bez uprzedniego planu działania .MIMO obiecywania ze jest kanałów bezliku to prawda jest taka że jest ich zaledwie 15 no może 20 a reszty niema jest tylko w planach albo wizji prezesa telewizji . Bo sama propaganda sukcesu to mało bo jeszcze kto uwierzy tak jest a to tylko marketingowy chwyt a realnie to tylko chaos pozostał na końcu programu cyfryzacja telewizji.
odpowiedź
User
G28
No Dobra telewizja cyfrowa juz jest teraz bedziecie sie czepiać abonamentu a ja sie was przczepie kiedy bedzie TVP SPORT,TVPSERIALE BO ja zaplace abonament
ale zadam dostepu to tych kanałów..
odpowiedź