Leszek Kozioł chce uruchomić kolejne lokalne radio
Były prezes Radia Eska, a obecnie właściciel Radia Wielkopolska Leszek Kozioł zgłosił się do konkursu na nowe lokalne radio w Słupsku. - Ogłoszenie dotyczyło stacji o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym, a takie zdarzają się rzadko - uzasadnia swój akces Leszek Kozioł.
Ogłoszenie o konkursie na nowe radio lokalne w Słupsku pojawiło się w Monitorze Polskim 26 września. Zainteresowani nadawaniem w tym mieście mieli 45 dni na złożenie odpowiednich dokumentów. W czwartek 10 listopada minął termin składania wniosków. Na razie lista chętnych nie jest znana. - Czekamy jeszcze na wnioski wysłane tradycyjną pocztą. Informacja przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na temat wnioskodawców zostanie opublikowana na naszej stronie - zapewnia Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT. Nie chce jednak zdradzić, kiedy to się stanie.
Jak się dowiedzieliśmy, o koncesję w Słupsku nie będzie się starać Grupa Eurozet ani Radomska Grupa Radiowa (właściciel sieci Radia Rekord). Zgłosiła się za to m.in. Grupa Radiowa Agory, która zamierza uruchomić tam Radio Złote Przeboje. Zainteresowany jest także Leszek Kozioł, były prezes Radia Eska, a obecnie właściciel Radia Wielkopolska.
- Wystartowałem w konkursie, bo ogłoszenie dotyczyło stacji o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym, a takie zdarzają się rzadko - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł. - Ja się specjalizuję w robieniu rozgłośni rozrywkowych. Taką stacją jest Radio Wielkopolska, w którym dominuje energetyczna, dance'owa muzyka. I teraz podobną stację chciałbym uruchomić w Słupsku, bo w tym mieście brakuje takiej rozgłośni.
We Włocławku się nie udało
W Słupsku bój toczy się o częstotliwość 87,6 MHz. KRRiT zaznaczyła w ogłoszeniu, że chodzi o udzielenie koncesji na program o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym. Faktycznie, konkursów tak sprofilowanych jest niewiele. Większość ma wpisaną koncesję o charakterze uniwersalnym, która wymuszą większą ilość słowa na antenie.
- Dziś nie da się robić lokalnego radia bez redakcji na miejscu, więc musi być lokalna struktura. Jeśli wygram konkurs, zatrudnię ludzi, którzy będą przygotowywać lokalne serwisy i prowadzić lokalny program - zapewnia Leszek Kozioł. Nie ukrywa jednak, że dojdzie do synergii z Radiem Wielkopolska. - Oczywistym jest, że obie stacje miałyby ten sam format muzyczny - zaznacza.
Leszek Kozioł jeszcze pracując dla Grupy ZPR Media, właściciela Radia Eska, uruchomił lokalne Radio Wielkopolska. W rozmowie z nami mówił wtedy: - Jeśli pojawią się kolejne atrakcyjne propozycje, nie wykluczam, że znów będę starał się o koncesje.
I tak się stało. Leszek Kozioł walczył o koncesję na nadawanie muzycznego radia we Włocławku. W konkursie pokonał go jednak Marcin Dorota, lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy MarMedia, który w lipcu br. uruchomił radio "Włocławek Po Polsku".
Kozioł pracował ponad 20 lat w Grupie Radiowej Time
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu rozpisała aż dziewięć konkursów radiowych. Poza Słupskiem nadawcy mogli powalczyć o częstotliwości radiowe w Dębicy (województwo podkarpackie), Gródku (województwo podlaskie), Goleniowie (województwo zachodniopomorskie), Chojnicach, Lęborku i Redzie (województwo pomorskie) oraz Skierniewicach i Łowiczu (województwo łódzkie).
Leszek Kozioł z mediami związany jest od 1993 r. Jest współzałożycielem pierwszej prywatnej poznańskiej telewizji TV "ES", był członkiem zarządu i dyrektorem Radia "S", pierwszej prywatnej stacji w Poznaniu. W 2002 r. został prezesem Radia Eska, a w 2008 r. objął funkcję wiceprezesa spółki Time. Stworzył koncepcję i system zarządzania Grupy Radiowej Time w zakresie programowym i organizacyjnym. Przygotował też koncepcję współpracy Radia Eska z niezależnymi stacjami lokalnymi w oparciu o umowy franczyzowe. Z firmą rozstał się w 2020 r.
Już w październiku 2019 r. uruchomił Radio Wielkopolska. Stacja nadaje na pięciu różnych częstotliwościach w północnej Wielkopolsce.
Dołącz do dyskusji: Leszek Kozioł chce uruchomić kolejne lokalne radio