Koronawirus w redakcji Eleven Sports
Dwa przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w weekend w redakcji Eleven Sports - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Tę informację potwierdziła nam oficjalnie stacja, nie podając szczegółów, ani tego, w jaki sposób będzie niwelowała skutki zakażeń.
Zakażeniu mieli ulec dwaj dziennikarze żużlowi, o czym w sobotę poinformowano pozostałych pracowników stacji w mailu. Od pracy (tymczasowo) zostało odsuniętych kilka osób, które miały z nimi kontakt, samych dziennikarzy wysłano (zgodnie z przepisami) na kwarantannę.
W poniedziałek biuro ma zostać poddane dezynfekcji, jednak - jak informują nas pracownicy stacji - w niedzielę redakcja pracowała normalnie (komentowano mecze, a także relacjonowano np. Formułę 1). - Potwierdzamy wykrycie zarażenia Covid 19 u dwóch współpracowników Eleven Sports Network. Spółka podjęła niezbędne środki, mające na celu zapobieganie dalszym zakażeniom. O szczegółach podjętych działań nie informujemy osób postronnych - przekazała nam Inga Uchymiak, head of marketing and communications w Eleven Sports.
Koronawirus wymusił nowe rozwiązania na dziennikarzach oraz urzędach i instytucjach współpracujących z nimi. W marcu konferencje prasowe dla mediów organizowane przez Kancelarię Premiera przeniosły się do sieci, za przykładem szefa rządu poszły też inne ministerstwa i organizacje - najpierw rządowe, a następnie pozostałe. Zawieszono też pracę na planach filmowych nad filmami i reportażami. Mimo środków ostrożności w czerwcu br. wykryto wirus Covid-19 u pracownika kieleckiego „Echa Dnia”, a w połowie lipca Telewizja Polsat przerwała zdjęcia do serialu „Przyjaciółki”. Powód: u jednej z głównych aktorek grającej w produkcji potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Z raportu Polskiej Agencji Prasowej oraz Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wynika, że trzy czwarte dziennikarzy uważa, iż branża dobrze przystosowała się do pracy w czasie pandemii Covid-19, zaś mimo ograniczenia mobilności oraz pracy zdalnej - przedstawiciele mediów pracują więcej.
Ponad 18 mln zakażeń koronawirusem na świecie
18 milionów ludzi zakaziło się koronawirusem na całym świecie od początku pandemii - poinformował w poniedziałek Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Najwięcej zakażeń jest w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii. Zmarło ogólnie 688 351 osób.
Według danych Uniwersytetu Hopkinsa do poniedziałku na świecie koronawirusem zakaziło się 18 017 556 osób. Najwięcej w USA - 4 666 027 osób. Tam też jest najwięcej ofiar śmiertelnych - zmarło 154 841 osób.
W trzech krajach liczba zakażeń przekroczyła milion. Poza USA są to Brazylia (2 733 677) i Indie (1 750 723). W dwóch krajach liczba ta przekroczyła pół miliona - w Rosji (849 277) i w RPA (511 485).
W Europie (poza Rosją), która w kwietniu była epicentrum pandemii, krajem z największą liczbą zakażeń jest Wielka Brytania, gdzie stwierdzono w sumie 306 317 przypadków.
Pod względem śmiertelności najgorsza sytuacja, poza USA, jest w Brazylii, gdzie do tej pory zmarły 94 104 osoby i w Meksyku, gdzie stwierdzono 47 746 ofiar śmiertelnych. Eksperci podejrzewają jednak, że zarówno liczba zakażeń jak i zgonów w tych dwóch krajach w rzeczywistości może być dużo większa.
Według Uniwersytetu Hopkinsa na całym świecie z Covid-19 wyleczonych zostało 10 649 108 osób. Najwięcej w Brazylii (2 062 876), USA (1 468 689) i Indiach (1 145 629).
Dane Uniwersytetu pokazują, że pandemia na całym świecie zdecydowanie przyśpiesza. W kwietniu i w maju każdy kolejny milion zakażeń notowany był w odstępie 10-15 dni. Obecnie ten okres znacznie skrócił się, bowiem 17 mln infekcji stwierdzone było zaledwie cztery dni temu, 30 lipca.
Dołącz do dyskusji: Koronawirus w redakcji Eleven Sports