Koniec Vice Media
Grupa medialna Vice Media złożyła wniosek sądowy o upadłość. Jeszcze kilka tygodni temu spekulowano, że może zostać sprzedana jednemu z dłużników, Fortress Investment Group. Firma może zostać obecnie warunkowo przejęta przez konsorcjum wierzycieli.
Pod koniec kwietnia grupa Vice Media ogłosiła, że jest w trakcie procesu restrukturyzacji, co wiązało się z utratą likwidacją kilkudziesięciu miejsc pracy i zamknięciem flagowego programu Vice News Tonight. Na początku maja podano jednak, że kanadyjska firma przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość
"Firma, jej zarząd i interesariusze nadal koncentrują się na znalezieniu najlepszej drogi dla firmy" - oświadczył wtedy koncern.
Koniec Vice Media
W poniedziałek 15 maja w sądzie dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Vice Media Group złożyła wniosek o zabezpieczenie przed upadłością poprzez warunkowe przejęcie przez grupę inwestorów- podaje Reuters.
Grupa wierzycieli, w skład której wchodzą Fortress Investment Group, Soros Fund Management i Monroe Capital, złożyła Vice warunkową ofertę kupna „wszystkich zasadniczych aktywów firmy”. Pożyczkodawcy zgodzili się zapewnić około 225 milionów dolarów i przyjąć jej „znaczące zobowiązania” po zamknięciu transakcji.
„Ten przyspieszony proces sprzedaży nadzorowany przez sąd wzmocni firmę i zapewni Vice pozycję w zakresie długoterminowego wzrostu” — powiedzieli współdyrektorzy generalni Bruce Dixon i Hozefa Lokhandwala.
Vice Media to kanadyjski koncern wydawniczy, działający na rynku mediów od 1994 roku. Funkcjonował w ponad 30 krajach na całym świecie. Działa na polu wydawniczym, cyfrowym, mobilnym, filmowym, składa się z międzynarodowej sieci kanałów cyfrowych, studia telewizyjnego i filmowego, magazynu, wytwórni płytowej, wewnętrznej agencji usług kreatywnych oraz wydawnictwa.
Dołącz do dyskusji: Koniec Vice Media