Komisja kultury za odrzuceniem sprawozdania KRRiT za 2015 rok. Jeśli Sejm, Senat i prezydent podzielą jej opinię - kadencja członków rady wygaśnie
Sejmowa komisja kultury zarekomendowała posłom odrzucenie sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2015 roku. Jeśli obie izby parlamentu je odrzucą, kadencja członków Rady wygaśnie, o ile decyzję poprze prezydent.
Oceniając sprawozdanie posłanka PiS i przewodnicząca sejmowej komisji kultury Elżbieta Kruk stwierdziła, że zawiera ono „hipokryzję i nieuzasadnione samozadowolenie”.
Inni posłowie PiS zarzucali członkom KRRiT m.in., że nie reagowali na upolitycznienie telewizji publicznej, która miała faworyzować prezydenta Bronisława Komorowskiego, a także prowadzili błędną politykę koncesyjną i nieobiektywną politykę kar dla nadawców.
Przeciwne zdanie mieli posłowie PO i Nowoczesnej, którzy zgłosili wnioski o przyjęcie sprawozdania KRRiT. Krzysztof Mieszkowski (N.) określił je jako przykład „wielopoziomowego myślenia”. Natomiast Michał Kamiński z PO stwierdził, że nie wszystkie działania KRRiT zasługują na pełną aprobatę, ale poparł przyjęcie sprawozdania.
Krajowa Rada Radiofonii jest zobligowana do przedstawienia do końca marca Sejmowi, Senatowi i prezydentowi sprawozdania ze swej działalności za poprzedni rok. Jeśli parlament odrzuci sprawozdanie, a prezydent poprze tę decyzję, kadencja członków KRRiT wygaśnie.
Rekomendacja sejmowej komisji kultury wynika z przeważających głosów posłów Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że parlamentarzyści PiS będą głosować za odrzuceniem sprawozdania (mają większość w obu izbach parlamentu).
Dołącz do dyskusji: Komisja kultury za odrzuceniem sprawozdania KRRiT za 2015 rok. Jeśli Sejm, Senat i prezydent podzielą jej opinię - kadencja członków rady wygaśnie