Znana reporterka wojenna w Kanale Zero. Coraz więcej kobiet u Stanowskiego
Krzysztof Stanowski zapowiedział, że reporterka wojenna Maria Wiernikowska pojedzie niebawem relacjonować dla Kanału Zero konflikt Izraela z Hamasem. To kolejna dziennikarka, która dołączy do projektu Stanowskiego.
- Pojawiają się co jakiś czas sugestie, że Kanał Zero nie będzie miał odwagi poruszyć tematu Izraela, Gazy itd. To nieprawda: dogrywamy wyjazd pani Marii Wiernikowskiej na miejsce. Pani Maria to doświadczona korespondentka wojenna (Jugosławia, Czeczenia, Rosja, Bośnia i Hercegowina, Afganistan) - napisał Krzysztof Stanowski na portalu X.
Wiernikowska przez wiele lat tworzyła reportaże i materiały dla TVP z najważniejszych wydarzeń na świecie. Relacjonowała także m.in. powódź w Polsce z 1997 roku. Wcześniej współpracowała chociażby z BBC, Polskim Radiem i Radiem Zet.
Monika Wiernikowska i Arleta Bojke w Kanale Zero
Maria Wiernikowska to kolejna dziennikarka, która w ostatnim czasie dołączy do Kanału Zero. We wtorek pojawił się na kanale pierwszy materiał autorstwa Arlety Bojke o wolontariuszach na wojnie. Była dziennikarka TVP nawiązywała do ostatniego ataku w Strefie Gazy, w którym zginął polski wolontariusz.
Bojke pożegna się w marcu br. z publiczną telewizją po 20 latach współpracy. Ostatnio należała do redakcji zagranicznej, gdzie odpowiadała m.in. za tematykę wschodnią. Wcześniej była m.in. korespondentką TVP w Moskwie, reporterką „Wiadomości” i „Panoramy”.
Czytaj także: Kanał Zero odwołał debatę
Reporterkami Kanału Zero są m.in. Monika Krześniak i Emilia Dulnik. Ta pierwsza przygotowała ostatnio materiał na temat śmierci 13-latki w Słupsku. Dulnik podejmuje tematy polityczno-społeczne. W marcu b.r pojawiała się m.in. w Sejmie czy na protestach rolników.
Od początku istnienia projektu Krzysztofa Stanowskiego możemy obserwować materiały Weroniki Woszczek. Zajmuje się m.in. tematyką technologiczną, a odcinki commentary z jej udziałem dotyczyły Pegasusa, TikToka czy samochodów elektrycznych. Woszczek pojawia się także czasem w porannym programie „7:00”.
Czytaj także: Matczak tłumaczy się z udziału w Kanale Zero
Niedawno wyemitowany został także pierwszy odcinek z serii commentary autorstwa Klaudii Piątek. Dotyczył patologii w przestrzeni internetowej i zjawiska tzw. patostreamerów.
Krzysztof Stanowski o udziale kobiet w jego projekcie
Pod koniec lutego br. portal Wirtualnemedia.pl rozmawiał z Krzysztofem Stanowskim. Pytaliśmy go wtedy, czy w Kanale Zero pojawi się więcej kobiet na wizji. Stanowski tłumaczył wówczas: „Jestem za pełnym równouprawnieniem. Jeśli ktoś pokaże mi kobietę, która zna się lepiej na wojnie niż generał Andrzejczak powiem wtedy: „Panie generale przepraszam, ale ta kobieta jest od pana lepsza”. Podobnie gdy znajdziemy kobietę, która zna się lepiej na filmie niż Tomasz Raczek itd. Naprawdę nie mam żadnych z tym problemów. Nie jest tak, że ja wywalczę za kobiety ich pozycję na YouTube. Same muszą to zrobić w mediach, na YouTube. Gdy pojawi się świetny fachowiec płci żeńskiej w jakiejkolwiek dziedzinie - pierwszy będę szukał telefonu by zaproponować współpracę”.
Kanał Zero ma obecnie ponad 1,03 mln subskrybentów. Jak podał Krzysztof Stanowski, projekt osiągnął w marcu br. przychody z reklam na YouTube w wysokości 630 tys. zł i zanotował prawie 39 mln wyświetleń.
Dołącz do dyskusji: Znana reporterka wojenna w Kanale Zero. Coraz więcej kobiet u Stanowskiego