SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe audycje i głosy w radiowej Jedynce. "Nie przeprowadzamy rewolucji"

Jesienią w radiowej Jedynce na słuchaczy czekać będzie kilka nowości. Na antenie zadebiutują nowe audycje - m.in. “Folder Ulubione” Uli Kaczyńskiej i nowe radiowe głosy - do zespołu dołączą Paweł Sito i Marcin Sobesto. Powrócą także pozycje znane fanom rozgłośni m.in. audycja "Motywy" Agaty Passent i Rafała Sławonia.

fot. materiały prasowe Polskie Radiofot. materiały prasowe Polskie Radio

Więcej tematyki kulturalnej, ambitne programy publicystyczne, nowe nazwiska i nowe brzmienia - tak przedstawia się jesienna oferta programowa przygotowana przez Program 1 Polskiego Radia. W nowej audycji Uli Kaczyńskiej, emitowanej codziennie między godziną 14.00 a 15.00, prezentowane będą zapowiedzi najciekawszych wydarzeń kulturalnych, ale i rozmowy z artystami i ludźmi kultury. Audycja “Folder Ulubione” ma dodatkowo wyróżniać się także awangardową muzyką. 

Pilotażowe audycje na stałe w ramówce

Jesienią - już na stałe - na antenę Programu Pierwszego wrócą programy emitowane dotąd pilotażowo. I tak w wieczornym paśmie „Spotkania Jedynki” o godz. 21.00 ze słuchaczami spotkają się Agata Passent i Rafał Sławoń, którzy poprowadzą audycję „Motywy”, Anna Maruszeczko w cyklu „Blisko coraz bliżej” oraz Ludwika Włodek, która po wakacyjnej serii „Świat według Ludwiki” wraca z audycją „Głosy Kobiet”. 

W tym samym paśmie pojawią się także audycje historyczne Michała Wójcika i Marka Stremeckiego „Historia bliska” czy weekendowy program Grzegorza Kalinowskiego „Odrodzona - Nieznana”, poświęconą najciekawszym epizodom z dziejów II Rzeczpospolitej.

Krótsza audycja Grzybowskiego. Nowe głosy w “Muzyce Nocą”

Skróceniu do jednej godziny uległa nadawana w dni powszednie po godz. 13.00 audycja „Tylko Szczerze”, w której Krzysztof Grzybowski rozmawia ze słuchaczami i gośćmi na ważne społecznie tematy. Charakter zmieni także „Muzyka Nocą", w której do grona prowadzących dołącza Paweł Sito, były szef Radiostacji i Marcin Sobesto, były dziennikarz RMF FM, Radia PiN i Radia Kolor. 

W nowym sezonie głównym gospodarzem „Czterech pór roku”  będzie Roman Czejarek, a prowadzącym Poranne Sygnały Dnia pozostaje Daniel Wydrych. Poranne rozmowy polityczne prowadzić będą Karol Surówka i Grzegorz Osiecki.  

Dyrekcja Jedynki kontynuuje zmiany

Dyrekcja radiowej Jedynki, na której czele od lutego stoi Paulina Stolarek-Marat (była redaktorka naczelna Radia Zet), chce kontynuować zapoczątkowane kilka miesięcy temu zmiany, poszerzając m.in. zakres  audycji o tematyce kulturalnej, a także stawiając na rzetelne informacje oraz ambitną publicystykę. 

- Nie przeprowadzamy rewolucji (z wyjątkiem powrotu do obiektywnej, rzetelnej informacji i publicystyki politycznej – co już się dokonało i co staramy się udoskonalać). Zmieniamy się ewolucyjnie, szanując tradycję i przywiązanie dużej grupy słuchaczy do radia, które dobrze znają i lubią – mówi Paulina Stolarek, podkreślając siłę różnorodnego zespołu Jedynki, w skład którego wchodzą takie radiowe postacie jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke czy Zbigniew Krajewski, ale i radiowcy młodszego pokolenia: Ula Kaczyńska, Karol Surówka, Martyna Podolska, Kamil Wicik, a także Ludwika Włodek, Ania Maruszeczko czy Agata Passent. 

Czytaj także: Nowy ranking słuchalności. Radio ZET zyskało najwięcej

- Nie będziemy za wszelką cenę konkurować ze stacjami komercyjnymi, ale nie będziemy też zamykać oczu na zachodzące w świecie zmiany. Chcemy by tradycję i nowe pasma łączyło jedno: wzorcowy poziom, szacunek dla słuchaczy, przyjazny i jednocześnie ambitny charakter. Tak widzimy rolę radia publicznego – mówi dyrektorka radiowej Jedynki, zapowiadając przy okazji kolejne zmiany. Stacja w przyszłym roku, tj. na stulecie istnienia ma zaprezentować słuchaczom nową oprawę dźwiękową. 

Słuchalność radiowej Jedynki 

W ostatnim badaniu słuchalności największych stacji radiowych w Polsce przeprowadzanych przez Radio Track Kantar Polska w okresie od maja do lipca br. Program Pierwszy Polskiego Radia znalazł się na piątym miejscu (pozycję lidera zajmuje RMF FM, za nim Radio Zet i Eska), notując 4,8 proc. udziału w rynku. 


 

Dołącz do dyskusji: Nowe audycje i głosy w radiowej Jedynce. "Nie przeprowadzamy rewolucji"

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JUUURGEN
komu POtrzebne to radio - PO tym jak się nie udało spacyfikować telewizji i ludzie mają inteligenckie patriotyczne telewizje REPUBLIKA I WPOLSCE 24. TO RADYJKO TEŻ JEST W LIKWIDACJI ???
odpowiedź
User
JUUURGEN
komu POtrzebne to radio - PO tym jak się nie udało spacyfikować telewizji i ludzie mają inteligenckie patriotyczne telewizje REPUBLIKA I WPOLSCE 24. TO RADYJKO TEŻ JEST W LIKWIDACJI ???
odpowiedź
User
88888 888
komu POtrzebne to radio - PO tym jak się nie udało spacyfikować telewizji i ludzie mają inteligenckie patriotyczne telewizje REPUBLIKA I WPOLSCE 24. TO RADYJKO TEŻ JEST W LIKWIDACJI ???
inteligenckie? kibolskie chyba z obrzydłym rechotem
odpowiedź