„Gazeta Wyborcza” nie musi usuwać informacji o poprzednich pozwach PWPW wobec mediów
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, żeby w ramach zabezpieczenia jej powództwa przeciw „Gazecie Wyborczej” dziennik usunął ze swojego serwisu informacyjnego fragmenty tekstów o poprzednich działaniach prawnych firmy wobec mediów m.in. „GW”.
PWPW chciała, żeby „Gazeta Wyborcza” usunęła 27 fragmentów ze swoich siedmiu tekstów opublikowanych od sierpnia do października br. W artykułach opisano wcześniejsze działania prawne spółki wobec „GW” i innych mediów m.in. tygodnika „Newsweek Polska”.
W procesie PWPW domaga się przeprosin i 100 tys. zł zadośćuczynienia za informacje o niej opublikowane w „Gazecie Wyborczej”. O oddaleniu wniosku dotyczącego usunięcia 27 fragmentów tekstów poinformował na Twitterze dziennikarz „GW” Łukasz Woźnicki.
Cenzurowania nie będzie. Sąd oddalił wniosek PWPW. Spółka chciała zmusić GW do usunięcia 27 fragmentów z 7 tekstów na jej temat. Nic z tego
— Łukasz Woźnicki (@lukaszwoznicki) 22 grudnia 2016
Na początku września br. zarząd PWPW skierował wniosek do sądu o roczny zakaz pisania o niej przez wszystkie media należące do Agory. Wniosek został złożony w ramach zabezpieczenia powództwa w procesie dotyczącym tekstu „Gazety Wyborczej” z marca br. o mszy zorganizowanej przez prezesa w intencji zarządu i pracowników spółki. Według zarządu publikacja naruszyła jego dobra osobiste. Sąd oddalił ten wniosek.
Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” nie musi usuwać informacji o poprzednich pozwach PWPW wobec mediów