SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Filmy i seriale TVP trafiły na Ukrainę i do Czech

Ponad 50 programów, filmów i seriali sprzedało zagranicznym nadawcom telewizyjnym w III kwartale br. Biuro Handlu Telewizji Polskiej. Najwięcej, bo 26 pozycji kupiła ukraińska telewizja publiczna NTU.

Widzowie NTU będą mogli obejrzeć filmy Jana Jakuba Kolskiego („Pograbek”, „Historia Kina w Popielawach”, „Daleko od okna”), Krzysztofa Zanussiego („Za ścianą”, „Kontrakt”, „Cwał”, „Opowieści weekendowe” i „Zaliczenie”), Andrzeja Wajdy (fabuły: „Brzezina”, „Panna Nikt”, „Wielki Tydzień” oraz seriale „Z biegiem lat, z biegiem dni” i „Ziemię obiecana”) i Krzysztofa Kieślowskiego (dokument „Pierwsza miłość”  oraz fabuły „Personel” i „Spokój”).

Ukraińska telewizja publiczna pokaże też filmy fabularne z cyklu „Święta polskie”, dokumenty (w tym cykl „Saga prastarej puszczy” Bożeny i Jana Walencików), programy muzyczne o Annie German i pozycje dla dzieci (m.in. „Tajemnicę szyfru marabuta” Macieja Wojtyszki i „Gucia i Cezara” Romana Huszczo). Z kolei komercyjny ukraiński kanał 1+1 wyemituje serialową wersję filmu „Rok 1920. Wojna i miłość” Jerzego Hoffmana.

Czeska telewizja publiczna zakupiła od TVP 14 filmów i seriali dziecięcych (w tym „Olimpiadę Bolka i Lolka”, „Magiczne drzewo”, „Przygód kilka wróbla Ćwirka”, „Bajki Pana Bałagana”). Z kolei do ofert czeskich serwisów wideo na żądanie trafią m.in. „Operacja Samum”, „Cud Purymowy”, „Wiedźmin”, „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” i „Stara baśń”.

Biuro Handlu TVP do Turcji sprzedało film „Gwiazda Kopernika”, a do Korei Południowej - edukacyjny serial animowany „Tom & Keri”. Trwają rozmowy na temat sprzedaży „Czasu honoru” do telewizji litewskiej i na rynek francuski, zaś drugi sezon tego serialu zobaczą widzowie szkockiej telewizji Scottish TV.

Dołącz do dyskusji: Filmy i seriale TVP trafiły na Ukrainę i do Czech

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marlena
"Rok 1920. Wojna i miłość” Jerzego Hoffmana???? Hoffman wyreżyserował film fabularny "1920 BITWA WARSZAWSKA" z Borysem Szycem i Nataszą Urbańską, nie było serialowej wersji tej produkcji. Natomiast "Rok 1920. Wojna i miłość” to serial w reżyserii Macieja Migasa z Wojciechem Zielińskim i Jakubem Wesołowskim m.in. To dwie różne produkcje. To co w końcu kupili Ukraińcy?
odpowiedź