Festiwal w Opolu od 9 do 11 czerwca. TVP ujawnia plan koncertów
Telewizja Polska podpisała z Opolem umowę dotycząca tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza odbędzie się od 9 do 11 czerwca, cztery z sześciu koncertów będą związane z 60-leciem festiwalu.
Telewizja Polska potwierdziła w poniedziałek, że 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się od 9 do 11 czerwca. Portal Wirtualnemedia.pl informował o tym już dwa tygodnie temu.
Dyrektorem artystycznym tegorocznego festiwalu został Remigiusz Trawiński, a kierownictwo muzyczne objęli Zygmunt Kukla i Grzegorz Urban. Funkcję rzeczniczki prasowej pełni dziennikarka TVP Agata Konarska.
Festiwal w Opolu: cztery koncerty na 60-lecie
Festiwal zacznie się w piątek 9 czerwca od koncertu Wielka Gala - Od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Na scenie zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia z sześciu dekad festiwalu, a także wspomnienia o jego zmarłych gwiazdach.
Drugim piątkowym koncertem będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. Koncert będzie utrzymany w konwencji talent show: w loży na scenie pojawi się czwórka jurorów, która będzie oceniać wykonawców.
Sobota 10 czerwca rozpocznie się na festiwalu od koncertu „Premiery” w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe Telewizji Polskiej.
Drugim koncertem tego dnia będzie „Czas ołowiu” w reżyserii Michała Bandurskiego, z przebojami artystów nagradzanych w ciągu 60 lat festiwalu. Koncert zostanie wzbogacony nagraniami archiwalnymi.
W niedzielę 11 czerwca na początek zaplanowano kolejny jubileuszowy koncert: „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” w reżyserii Beaty Szymańskiej-Masny. Pojawią się z nim opolskie przeboje, na których punkcie szalała publiczność.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Za finałowy koncert „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP Opole 2023” odpowiadają Marek Sierocki i reżyser Bolesław Pawica. Piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”, w których pojawią się fragmenty kabaretonów, głośne wydarzenia z historii KFPP, fragmenty najważniejszych opolskich koncertów i opowieści o modzie festiwalowej, anegdoty, romanse festiwalowe oraz powiedzonka.
1,9 mln osób oglądało festiwalu w Opolu w ub.r.
Zeszłoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2022 pokazywany był na antenie TVP1 i TVP Polonia od 17 do 20 czerwca. Średnia widownia trzech głównych dni muzycznej imprezy wyniosła w Jedynce 1,82 mln osób. Przełożyło się to na 20,49 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 12,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 14,38 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsena.
Na antenie TVP Polonia imprezę oglądało dodatkowo 80 tys. widzów, co dało tej stacji odpowiednio 0,97 proc., 1,11 proc. i 1,15 proc. udziału. Łączna widownia festiwalu na obu antenach wyniosła 1,94 mln osób (odpowiednio 14,96 proc., 9,82 proc. i 10,43 proc. udziału).
Od 26 do 28 maja br. w Sopocie odbędzie się z kolei Polsat SuperHit Festiwal, który transmitowany będzie przez Polsat. W Operze Leśnej wystąpi m.in. Dawid Kwiatkowski, który będzie obchodzić 10-lecie pracy artystycznej.
Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu od 9 do 11 czerwca. TVP ujawnia plan koncertów