Electronic Arts zwalania 350 osób z działu marketingu i analiz. W tle spadki na giełdzie
Firma Electronic Arts, znany producent gier komputerowych zapowiedziała redukcję zatrudnienia. Pracę ma stracić 350 osób z segmentów marketingu, operacji i analiz. Andrew Wilson, szef koncernu tłumaczy zwolnienia koniecznością optymalizacji oraz przystosowania firmy do nowych wyzwań na rynku.
Electronic Arts to jeden z największych producentów i wydawców gier wideo na rynku, na swoim koncie ma takie tytuły jak Fifa, Battelfield, The Sims, Need for Speed czy Medal of Honor. W 2018 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 5,15 mld dol.
Teraz Andrew Wilson, szef EA zapowiedział w komunikacie że firma zamierza dokonać cięć w zatrudnieniu. Mają one dotyczyć przede wszystkim takich działów jak marketing, analizy i operacje.
- To trudny dzień. Zmiany, które wprowadzamy, dotkną około 350 stanowisk w naszej firmie zatrudniającej 9 tys. osób - wyjaśnia Andrew Wilson. - To ważne, ale bardzo trudne decyzje, które traktujemy z dużą powagą. Wszyscy w EA jesteśmy znajomymi i kolegami, doceniamy wkład i wartość wszystkich pracowników i zrobimy wszystko, co możemy, by zapewnić naszym ludziom pomoc w tym trudnym okresie. To nasze najważniejsze zadanie.
Szef EA tłumaczy zwolnienia koniecznością przeprowadzenia zmian w organizacji firmy, aby mogła ona stawić czoło wyzwaniom na rynku.
- Dokonujemy kilku celowych zmian, by lepiej wywiązywać się z naszych zobowiązań, usprawniać naszą organizację i spełniać wymagania graczy – zaznacza w komunikacie Wilson. - W związku z powyższym wprowadziliśmy zmiany w organizacji działalności marketingowej i wydawniczej oraz działalności naszych zespołów operacyjnych, jednocześnie zmniejszając naszą aktywność w Japonii i Rosji, chcąc znaleźć inne sposoby, by dotrzeć do graczy na tych rynkach. Poza zmianami organizacyjnymi, skupiamy się na podniesieniu jakości naszych gier i usług. Celem wszystkich naszych działań wciąż będzie tworzenie wspaniałych gier i zaczynamy podchodzić inaczej do tego, jak oczarować i zainspirować naszych graczy.
Branżowe media zwracają uwagę na fakt, że obecne redukcje są największe od momentu gdy Wilson został szefem EA we wrześniu 2013 r. Ubiegłoroczne wyniki finansowe spółki nie były złe, w dodatku producent niedawno w wprowadził na rynek kolejną grę Apex Legends, która w ciągu kilku tygodni okazała się hitem gromadząc przez pierwszy miesiąc ponad 50 mln graczy.
Problemem i przyczyną restrukturyzacji może być jednak niezbyt korzystne położenie EA na giełdzie. W ciągu kilku miesięcy akcje spółki straciły na wartości z ok. 150 dol. w lecie ub.r. do zaledwie 80 dol. na koniec roku 2018. Zapowiadając restrukturyzację i zwolnienia firma próbuje więc dać sygnał inwestorom że przeprowadza pożądane zmiany.
EA nie jest jedyną dużą firmą, która w ostatnim czasie przeprowadza cięcia w zatrudnieniu pracowników marketingu. W czwartek centrala Netflixa poinformowała, że rozwiązła zespół specjalistów odpowiedzialnych za promowanie marki na całym świecie.
Dołącz do dyskusji: Electronic Arts zwalania 350 osób z działu marketingu i analiz. W tle spadki na giełdzie