Długie Rozmowy nie wykluczają wejścia na GPW
Długie Rozmowy SA (DRSA) mogą złożyć prospekt emisyjny w KomisjiNadzoru Finansowego (KNF) w najbliższych tygodniach i w 2007 rokuwejść na warszawską giełdę.
Z emisji spółka mogłaby pozyskać 30-40 mln zł. To najbardziejprawdopodobny scenariusz rozwoju - poinformowały DR SA wkomunikacie.
"Strategia rozwoju firmy dopuszcza kilka scenariuszy, z którychnajbardziej prawdopodobnym jest wejście na GPW jeszcze w tym roku"- podała spółka w poniedziałek.
"Prospekt emisyjny może zostać złożony w najbliższychtygodniach, planowana wielkość emisji to ok. 30-40 mln złotych. Wchwili obecnej DR SA prowadzi także rozmowy z inwestoramistrategicznymi oraz z giełdową spółką MediaTel w sprawieewentualnej fuzji/przejęcia" - podano.
W czerwcu MediaTel informował, że podpisał list intencyjny zfirmą Długie Rozmowy w sprawie możliwości połączenia obydwuspółek.
W poniedziałek DR SA podała również, że do funduszu NordkappEquity Partners LLC, który jest głównym akcjonariuszem spółki,wpłynęła oferta kupna ze strony spółek kontrolowanych przezSupernovacapital.
Model biznesowy spółki telekomunikacyjnej Długie Rozmowy opartyjest na sprzedaży usług partnerom na rynku hurtowym oraz klientomna rynku usług detalicznych.
Firma posiada 47 punktów styku z TP na terenie Polski.
W marcu 2007 roku jako pierwszy operator w Polsce zawarłapoprzez decyzje UKE umowę z Telekomunikacją Polską w oparciu oPłaską Stawkę Interkonektową. Oferta obejmuje także usługi połączeńlokalnych, międzymiastowych, międzynarodowych i do siecikomórkowych, dostęp do Internetu dial-up w ramach umowy opreselekcję, oraz usługi dla operatorów.
Od czerwca tego roku, korzystając z łączy TP SA, spółka DR SAświadczy usługi szybkiego dostępu do Internetu w technologii xDSLoraz usługę abonamentu. Do 2009 roku firma planuje osiągnąć poziom200.000 klientów detalicznych.
Przychody DR SA, która zatrudnia 52 osoby, wyniosły w 2006 rokuponad 84 mln zł, przy 4,7 mln zysku EBITDA.
Dołącz do dyskusji: Długie Rozmowy nie wykluczają wejścia na GPW