Crowley planuje dwucyfrowy wzrost przychodów, wejście do nowych miast
Spółka teleinformatyczna Crowley Data Poland spodziewa się dwucyfrowego wzrostu przychodów w tym roku w porównaniu z 54 mln zł zanotowanych w 2004 roku.
Powiedział agencji ISB wiceprezes spółki Piotr Wieczorkiewicz. W przyszłym roku spółka planuje otworzyć swoje oddziały w kolejnych czterech miastach w Polsce.
„Po wynikach za trzeci kwartał 2005 roku mogę powiedzieć, że nasze przychody w tym roku w porównaniu z okresem poprzednim wzrosną i będzie to z pewnością wzrost dwucyfrowy. Natomiast znacznie dynamiczniej, przynajmniej kilkakrotnie poprawimy wskaźnik EBITDA, który na koniec 2004 roku wynosił ponad 2 mln zł” – powiedział ISB Wieczorkiewicz.
Wieczorkiewicz spodziewa się, że w przyszłym roku nastąpi wzrost nakładów inwestycyjnych, które obecnie szacuje na kilka milionów dolarów rocznie.
„Bierzemy udział w postępowaniu przetargowym na rezerwację dla 317 powiatowych sieci radiowego dostępu do Internetu w paśmie 3,6-3,8 GHz ogłoszonym przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP). Sami złożyliśmy dokumentację na 44 obszary, którymi jesteśmy zainteresowani” – dodał wiceprezes.
Jego zdaniem, najwięcej zgłoszeń od zainteresowanych podmiotów zostało zanotowanych w dużych aglomeracjach miejskich.
„Jeżeli uda nam się uzyskać rezerwacje w tych obszarach, o które zabiegamy, to oczywiste, że spowoduje to wzrost nakładów inwestycyjnych związanych m.in. z zakupem odpowiedniej ilości stacji bazowych i terminali zgodnych ze standardem WiMax” – dodał Wieczorkiewicz.
Crowley już przeprowadził odpowiednie testy urządzeń działających w standardzie WiMax produkcji kanadyjskiej firmy Redline, choć nie wyklucza, że w przypadku terminali spółka może wybrać ofertę także innych producentów.
Wartość jednej stacji bazowej WiMax szacuje się na od kilkudziesięciu do około stu tysięcy dolarów, w zależności od producenta. Z kolei terminal kosztuje 600-1600 USD.
„Myślę, że 4-6 stacji bazowych powinno na początek wystarczyć, by objąć całym zasięgiem Warszawę. Wydajność takiej sieci będzie, oczywiście, uzależniona także od ilości zamontowanych terminali w danym obszarze miasta, gdzie jest największe natężenie ruchu. WiMax z pewnością jest bardzo dobrą alternatywą dla klientów biznesowych” – powiedział Wieczorkiewicz.
Crowley posiada oddziały w siedmiu miastach. Niezależnie od wyników postępowania przetargowego na radiowe częstotliwości planuje dalszy rozwój placówek.
„Na początku przyszłego roku zamierzamy otworzyć placówkę w Rzeszowie, a później w trzech kolejnych miastach” – dodał Wieczorkiewicz.
Spółka bierze udział także w kilkunastu przetargach prowadzonych przez samorządy regionalne na budowę i utrzymanie sieci teleinformatycznej i monitoring wizyjny. Wartość kontraktu każdego z kontraktów to od kilkuset tysięcy do miliona złotych.
„Jesteśmy również liderem konsorcjum w przetargu na sieć WAN ogłoszonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Na razie trudno ocenić, kiedy może się on zakończyć” – powiedział wiceprezes.
Dołącz do dyskusji: Crowley planuje dwucyfrowy wzrost przychodów, wejście do nowych miast