88 proc. polskich internautów często trafia na spam
Spam jest najczęstszym negatywnym zjawiskiem, z którym stykają siępolscy internauci - wynika z badania MillwardBrown SMG/KRC.Natomiast najgorzej oceniane jest zamieszczanie wirusów na stronachi w korespondencji.
88 proc. polskich internautów często styka się w sieci zmasowymi wiadomościami reklamowymi - pokazuje badanie MillwardBrownSMG/KRC. Nieco rzadziej użytkownicy internetu zauważają brakpolskich znaków w różnych tekstach (68 proc. wskazań) oraz łamaniereguł interpunkcji i ortografii (63 proc.). Jeszcze mniejpowszechne są tzw. "listy łańcuszkowe" (62 proc. deklaracjiankietowanych) oraz sformułowania obraźliwe w miejscachogólnodostępnych (58 proc.). 56 proc. polskich internautów napotykaczęsto w sieci treści łamiące prawo autorskie (np. piosenki), a 50proc. - ukrywanie przez kogoś swojej tożsamości w dyskusji lubkorespondencji.
Stosunkowo niewielka grupa (39 proc.) użytkowników sieci wnaszym kraju trafia w serwisach i wiadomościach na szkodliweoprogramowanie, jednak to zjawisko jest zdecydowanie najgorzejoceniane - za zdecydowanie negatywne uznaje je 94 proc.ankietowanych. Polacy bardzo nie chcą też w internecie czytaćpomówień i oszczerstw wobec osób prywatnych (88 proc. wskazań),wprowadzających w błąd informacji dotyczących medycyny (86 proc.)oraz danych osobowych lub zdjęć umieszczonych bez zgodyzainteresowanych (85 proc.). Tylko co trzeci polski internauta jakonegatywne ocenia publikowanie w sieci treści łamiące prawoautorskie, a co piąty - tekstów bez polskich znaków.
Badanie zostało przeprowadzone przez MillwardBrown SMG/KRC nazlecenie Netii w maju. Ankiety metodą CAWI objęły 1004 respondentówstanowiących reprezentatywną grupę polskich internautów.
Dołącz do dyskusji: 88 proc. polskich internautów często trafia na spam