60-calowy Sharp Aquos Quattron 3D wkrótce w Polsce
Firma Sharp pod koniec sierpnia wprowadzi do sprzedaży w Polsce nowy model telewizora serii Sharp Aquos Quattron 3D LE830E o przekątnej 60 cali (152 cm). Dołączy on do oferowanych dotąd modeli 40- i 46-calowych.
W serii Sharp Aquos Quattron 3D LE830E zastosowano panel Quattron drugiej generacji z ulepszoną strukturą ciekłego kryształu i szybszymi czasami reakcji. Telewizory wyposażono także w system poprawiania płynności obrazu E-Motion 200, który sterując podświetleniem obrazu ma zapewniać jego najwyższą jakość, szczególnie przy dynamicznie zmieniających się scenach.
Seria posiada również potrójny tuner, pozwalający na odbiór telewizji poprzez satelitę, telewizję kablową oraz wykorzystywanie sygnałów napowietrznych bez potrzeby kupowania dodatkowych tunerów do odbioru każdego typu sygnału. Modele mają cztery wejścia HDMI oraz trzy wejścia USB, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie plików z pamięci przenośnej czy dysków zewnętrznych.
Pliki audio, video oraz zdjęcia odtwarzane są poprzez zintegrowany z odbiornikiem Media Player. Dodatkowo dzięki zgodności ze standardem DLNA materiały multimedialne można odtwarzać na ekranie telewizora wprost z kompatybilnych urządzeń domowych tj. komputer czy telefon komórkowy. Telewizory odtwarzają pliki DiviX i DiviX HD. Posiadają też funkcję Time Shift, czyli możliwość pauzowania i cofania audycji telewizyjnych.
Dzięki AQUOS Net+ odbiorniki dają dostęp do internetu poprzez otwartą przeglądarkę, łącząc się z siecią poprzez Wi-Fi lub LAN. Nowością oferowaną przez modele serii LE830 jest możliwość korzystania ze Skype’a.
Grubość ekranu w modelach LE830 nie przekracza 25 mm. Sharp dodaje do telewizorów jedną parę okularów 3D.
Cena 60-calowego telewizora Sharp Aquos Quattron 3D LE830E wyniesie ok. 19 tys. zł. Producent zapowiada, że w październiku br. do rodziny LE830E dołączy model 52-calowy.
Dołącz do dyskusji: 60-calowy Sharp Aquos Quattron 3D wkrótce w Polsce
Na rynku od roku są większe, lepsze modele 3D od konkurencji w cenach o połowę niższych; Sharp, daj se siana.
Widzę, że swoją wiedzę opierasz na danych technicznych, a nie naocznym sprawdzeniu jakości. Np. tak mocno chwalony samsung 3d serii D6500 tnie się przy full hd jak tv z niższej półki. Sharp ma najlepszą płynność obrazu (nawet model LE814) i nie potrzebuje do tego 400hz i więcej. Włącz sobie z blu-ray Avatara od początku jak leci samolot nad drzewami, aż do momentu jak wyciągają ich z komór na statku. Na samsungu krawędzie obrazu są poszarpane, a obraz skacze (judder). Na sharpie efektu nie ma - obraz nie skacze i krawędzie są proste. Co ciekawe odtwarzaczem był blu-ray samsunga!