16 stanowisk w sprawie konkursu na MUX-8. Wypowiedziały się Agora, TVN i Polsat
16 stanowisk wpłynęło do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w konsultacjach dotyczących konkursu na operatora ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.
Wśród podmiotów, które zgłosiły swoje stanowiska w konsultacjach są: Emitel, ZPR Media, Agora, TVN, Grupa Cyfrowy Polsat, Instytut Łączności, Polski Operator Telewizyjny, Telewizja Puls oraz Kino Polska TV. Pozostali uczestnicy konsultacji to osoby prywatne.
Postępowanie konsultacyjne ruszyło 20 listopada ub.r. i miało pierwotnie zakończyć się 22 grudnia, ale prezes Urząd Komunikacji Elektronicznej przedłużył je do 9 stycznia. Możliwe, że liczba stanowisk w konsultacjach może się zwiększyć, jeśli zostały wysłane pocztą.
Teraz UKE zajmie się analizowaniem nadesłanych informacji, dlatego nie wiadomo kiedy ogłosi konkurs na operatora ósmego multipleksu obejmującego częstotliwości naziemne z zakresu 174-230 Mhz.
Przypomnijmy, że pod koniec ub.r. zainteresowanie częstotliwościami na MUX-8 wyraziło w sumie 19 podmiotów. Były to takie firmy jak Emitel, Telewizja Polska, ZPR, Info-TV-FM (spółka kontrolowana przez Cyfrowy Polsat), Kino Polska TV, Agora, Telewizja Puls, Discovery Polska, TVS, TVR, Telestar, Michał Winnicki Entertainment, ITI Neovision, Platforma Mediowa Point Group, Pressmedial, Alvernia Studios, Rdf2, Bcast i Uplink (stanowiska TV Puls i PMPG wpłynęły do UKE po terminie, więcej na ten temat).
Po wyborze operatora MUX-8 Krajowa Rada ogłosi konkurs na cztery stacje, którym udzieli koncesji na nadawanie na nowym multipleksie. Poza tymi czterema miejscami trzy sloty na MUX-8 otrzyma też Telewizja Polska - może na nich umieścić kanał HD i SD lub trzy kanały w SD. Jak już informowaliśmy, publiczny nadawca prawdopodobnie na tym multipleksie uruchomi kanał TVP Kultura HD (dowiedz się więcej).
Dołącz do dyskusji: 16 stanowisk w sprawie konkursu na MUX-8. Wypowiedziały się Agora, TVN i Polsat