Prof. Tadeusz Kowalski, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji protestuje przeciwko szybkiej decyzji regulatora odnośnie MUX-8. - W mojej ocenie nastąpiło to z naruszeniem zasady dochowania należytej staranności wynikającej z braku wystarczającej informacji o wnioskodawcach i zignorowaniu niektórych opinii ekonomicznych – napisał w oświadczeniu.
Krzysztof Daukszewicz nie wróci już do roli komentatora w „Szkle kontaktowym” TVN24. - Doceniam rękę wyciągniętą do mnie przez TVN, dziękuję Tomkowi Sianeckiemu i moim Kolegom za wsparcie, ale uważam że po tym, co przeżyłem ja i moja rodzina w ciągu ostatnich tygodni, nic już nie będzie takie samo - napisał satyryk w oświadczeniu.
Ostatnio z Telewizją Polską pożegnało się kilku dziennikarzy. Choć do exodusu daleko, to wcześniej takie sytuacje zdarzały się rzadziej. Byli dziennikarze TVP w rozmowie z Wirtualnemedia.pl twierdzą, że przyczyną jest brak docenienia, forma zatrudnienia i ostatnia szansa na „zachowanie twarzy”.
Marcin Meller po zaledwie trzech tygodniach zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Wydawca jest zaskoczony, nowym szefem redakcji będzie Piotr Mieśnik. Meller nie podaje powodów swojej rezygnacji, zaznacza natomiast, że były one bardzo istotne.
Amerykańscy widzowie popularnego serialu Amazon Prime Video, zatytułowanego „Reacher”, obrazili się na gwiazdę produkcji, Alana Ritchsona, za wywiad jakiego udzielił serwisowi Hollywood Reporter. Część fanów chce bojkotować hit, czemu daje wyraz w mediach społecznościowych. Co takiego powiedział Ritchson, że rozwścieczyło to konserwatywną publikę?
Telewizyjna Jedynka w środę pokazała ostatnie wydanie programu Adriana Klarenbacha „Tu mówi Polska”. Audycję oglądało średnio 699 tys. widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
KRRiT i UKE prowadzą uzgodnienia w sprawie przyszłego podziału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej i radia. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że MUX-5 prawdopodobnie zastąpi MUX-8, a MUX-6 przypadnie TVP. Pasmo zajmowane przez MUX-8 trafi na potrzeby DAB+.
Stacja TVN24 nie wyemitowała w „Kropce nad i” rozmowy Moniki Olejnik z Danielem Olbrychskim, w której aktor bronił celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Skrytykowała to publicznie żona aktora Krystyna Demska-Olbrychska. TVN Discovery Polska podkreśla, że odcinek dostępny jest w internecie, a w stacji nie został pokazany, bo ważniejszym tematem stały się zamieszki na Kapitolu.
W ostatnich dniach popularność zyskała aplikacja FaceApp do przerabiania zdjęć twarzy. Po wgraniu fotografii pozwala na zmodyfikowanie wyglądu danej osoby i prezentuje, jak m.in. wyglądałaby w podeszłym wieku. Istnieją jednak wątpliwości, co do m.in. bezpieczeństwa przechowywania danych użytkowników.
- Dziennikarze przebywający bezprawnie w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oczywiście mogą ponieść odpowiedzialność karną za przestępstwa, w efekcie których dojdzie do zniszczenia mienia w postaci sprzętu - mówi Wirtualnemedia.pl karnista adw. Arkadiusz Szymański i dodaje, że w grę wchodzi też odpowiedzialność za naruszenie miru domowego.
Redge Technologies, dostawca rozwiązań dla serwisów streamingowych, wygrał przetarg na dostarczenie platformy dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Dzięki temu na telewizorach Smart TV można będzie korzystać z bezpłatnej usługi Ninateka. Znajdziemy w niej polskie klasyki filmowe.
W sobotę 28 października w oktagonie freak-fightowej federacji Clout MMA zawalczyć mają dwie patoinfluencerki - matka Daniela Magicala "Gocha Magical", która ma wyrok za znęcanie się nad konkubentem i "Nikita", była dziewczyna Magicala. Wydarzenie ma odbyć się w płockiej arenie, której sponsorem tytularnym jest Orlen. - Skontaktujemy się zarówno z właścicielem jak i administratorem, żeby wyjaśnić sytuację i przekazać naszą dezaprobatę" - oświadczył koncern w mediach społecznościowych. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, patronat nad wydarzeniem wycofał w piątek "Super Express".
Podlaska policja poinformowała, że dwa tygodnie temu zatrzymała 24-letniego mieszkańca Białegostoku, który w serwisie internetowym przez cztery lata udostępniał nielegalnie ponad 10 tys. filmów i odcinków seriali.
Poranny magazyn lifestylowy Telewizji Republika „Wstajemy!” regularnie zaczęła prowadzić Ilona Januszewska. Ze stacją jest związana od lat, przygotowuje też program „Na Pomoc!”.
Nowo wybrana posłanka Platformy Obywatelskiej Klaudia Jachira poinformowała, że ma już przygotowany pozew przeciwko Janowi Pietrzakowi za nazwanie jej w TVP Info „wynajętą zdzirą ze szlamem w głowie”. - Teraz na spokojnie się tym zajmę i na pewno pociągnę do odpowiedzialności osoby, które opowiadały za te materiały - zapowiada.
Jarosław Gugała nie będzie w grudniu prowadził w Polsat News wieczornych wydań "Wydarzeń". Ma skupić się na opracowaniu nowej formuły programu "Prezydenci i premierzy", którego jest gospodarzem.
Film fabularny „Zenek” o piosenkarzu disco polo Zenonie Martyniuku od niedzieli 12 kwietnia będzie dostępny w serwisie VoD Telewizji Polskiej. W kinach od połowy lutego do połowy marca obejrzało 500 tys. widzów.
W nocy z wtorku na środę 2 i 3 czerwca zmienione zostały częstotliwości nadawania programów w ramach telewizji naziemnej. Co to oznacza dla widzów? Będzie istniała konieczność uruchomienia automatycznego dostrojenia odbiorników do nowych częstotliwości. W przypadku starszych dekoderów trzeba będzie „ręcznie” - za pomocą pilota - ustawić nową listę kanałów.
Platforma streamingowa Netflix wprowadzi w czwartym kwartale tego roku nowy, tańszy pakiet z reklamami - podał "New York Times". Ma także zmienić politykę wobec użytkowników, którzy udostępniają innym konto do współdzielenia.
Popularne na całym świecie obroże marki Seresto, mające za zadanie chronić zwierzęta przed pchłami i kleszczami, mogą stanowić poważne zagrożenie zarówno dla samych czworonogów, jak i ich opiekunów.