Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do mediów o działania antymobbingowe. „Oskarżenia w jednej instytucji kładą cień na całe środowisko”
W obliczu opisanych przez tygodnik „Wprost” rzekomych praktyk mobbingowych, jakich dopuszczać miał się szef „Faktów” TVN Kamil Durczok, Towarzystwo Dziennikarskie wystosowało do mediów apel o podjęcie działań, które w przyszłości zmniejszą ryzyko powstania podobnych sytuacji.
Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do mediów o działania antymobbingowe. „Oskarżenia w jednej instytucji kładą cień na całe środowisko”
1. Działaniami antymobbingowymi i ochroną warto przede wszystkim obejmować współpracowników, zatrudnionych na różnych umowach, bo to oni w ramach "przystosowania" są bardzo mobbingowani.
2. Osobom mobbingowanym powinno zapewnić się też anonimowość skargi (np. poprzez e-maile) i by trafiały one do grupy osób przeciwdziałających w danym miejscu tego typu nękaniu, sztucznej presji i wyzyskowi.
Pracowałam w 6 redakcjach, w 5 byłam świadkiem lub byłam mobbingowana czy poniżana, ja zmieniłam zawód. Osoby, które to robiły nadal są naczelnymi.